Послуги

Адвокат для бізнесу. Допомога при перевірках підприємства. Стратегія захисту

«Навіщо потрібен адвокат для бізнесу, який здійснюється чесно, відкрито і правильно з правової та податкової точки зору?» - запитаєте ви. Адже, якщо бізнес ведеться нечесно, з порушеннями закону - це зрозуміло. Приховування доходів від оподаткування, ведення бізнесу без спеціальних дозволів (ліцензій), здійснення підприємницької діяльності без будь-якої державної реєстрації - адвокат по визначенню буде жити у Вашому офісі тому, що проблем від всіляких перевіряючих органів рано чи пізно вам точно не уникнути.

Юрист або ж адвокат при вищезазначених обставинах потрібен буде постійно або періодично в залежності від оборотів і масштабів ведення незаконної підприємницької діяльності.

Але якщо Ви працюєте за законом, навіщо адвокат?

Ви скажете приблизно так - максимум мені потрібен скромний юрист і то лише для консультації, який допоможе на початковому етапі налагодити бізнес згідно вимог закону, провести правильно реєстрацію, отримати дозволи, ліцензії, а далі іноді буде стежити за тим, щоб господарські операції перебували в рамках правового поля.

Звичайно, Ви матимете рацію, але не в повній мірі.

А якщо до вас прийшли працівники поліції, Держпраці (Державної служби України з питань праці), податкової чи інших державних контролюючих інстанцій?

Часто такий візит пов'язаний з пропозицією показати або видати копії документів, бухгалтерської документації або таких, що підтверджують здійснення господарських операцій з будь-ким з контрагентів, наприклад, з іншим суб'єктом господарювання, наявністю або відсутністю трудових відносин з працівниками і т. д.

На зустрічне запитання про причини такого інтересу, якщо це були співробітники правоохоронних органів, можуть відповісти стандартно: до Вас питань немає, вони є до того іншого підприємства, посадовими особами якого порушений закон.

Ви, звичайно, можете їх побажання задовольнити. Тоді є два варіанти розвитку подальших подій:

  • • Працівники поліції чи іншої інстанції подякують за оперативність, і Ви їх більше ніколи не побачите;
  • • Вони через час повернуться і повідомлять про виявлення ними порушень закону в діях Вашої компанії на підставі наданих Вами ж паперів.

Виходячи з цього, погано це чи добре, в сфері бізнесу прийнято не показувати що-небудь правоохоронним і контролюючим органам, за винятком обов'язкових згідно із законом випадків.

Але, при цьому слід знати, що досвідчений адвокат завжди зможе придумати підстави, які дозволять не видати їх в подібних випадках, перевірити правомірність того, що відбувається або затягнути процес, що дозволить прийняти контрзаходи протидії «наїзду» силовиків і перевіряючих організацій.

Чим допоможе адвокат бізнесу?

По-перше, він повинен попередньо організувати роботу на підприємстві так, щоб на випадок візиту перевіряючих все було в порядку і кожен працівник знав як себе вести, що робити і що говорити. І це найперше і ключове завдання адвоката для запобігання плутанини на підприємстві або будь-якому іншому об'єкті, торговій точці вашого бізнесу.

Наприклад: директор повинен бути відсутнім, бухгалтерія повинна бути закрита, а доступ до документів - блокований. Всі працівники повинні бути проінструктовані про те, що вони мають право не відповідати на поставлені питання згідно з Конституцією України, а переадресовувати їх до першої особи компанії або конкретній особі, визначеному власником для спілкування з небажаними гостями.

Такою особою, в кращому випадку є саме адвокат, який повинен бути терміново викликаний і саме він повинен спілкуватися з перевіряючими під час відсутності керівника або ж замість нього.

Адвокат нагадає поліцейським та іншим контролерам, що вимагати і отримувати будь-яку інформацію у бізнес-структур, вони можуть у випадках розслідування кримінальних проступків і перевірки відомостей про порушення Закону, що містяться в заявах, які відносяться до компетенції конкретної перевіряючої структури. Бували в практиці випадки, коли співробітники поліції, викликані працівниками податкової інспекції намагалися вимагати підтвердження трудових відносин працівників з підприємцем, на що їм було надано цілком законну відмову.

Щоб не бути голослівними вони повинні прибути хоча б з письмовим запитом.

При цьому, якщо уважно читати закон, такий запит не тягне обов'язку надавати документи і грамотний адвокат завжди зможе підготувати аргументовану негативну відповідь. Єдиним гарантованим варіантом їх отримати для правоохоронців залишається тимчасовий доступ до них за рішенням суду. Даний документ народжується з дотриманням певної процедури, в рамках якої, ініціатор звертається до суду з клопотанням, яке повинно бути належним чином обґрунтоване. Зрозуміло, що без відкритого кримінального провадження, працівники поліції його від суду не отримають.

Разом з тим, визначення суду про доступ до Ваших документів, також має бути вивченє адвокатом на предмет його законності, допустимості та здійсненності.

Чи винесено визначення про проведення виїмки належним судом?
Чи там працює суддя, який поставив свій підпис на документі?
Чи перебував він у цей день на роботі або офіційно був відсутній?
Чи відповідає підпис підпису саме цього судді?
Чи містить визначення належну печатку?
Чи не припустився суд помилок або друкарських помилок, що впливають на законність виїмки і чи не тягнуть ці помилки неможливості виконання визначення суду?

На ці питання для бізнесу зможе відповісти тільки адвокат, який постійно обертається в системі правоохоронних та контролюючих органів.

Ще один конкретний приклад.

Згідно вимог закону, рішення суду про тимчасовий доступ повинно містити, серед іншого, розпорядження власнику забезпечити тимчасовий доступ до речей і документів зазначених в рішенні конкретній особі і надати йому можливість вилучити зазначені речі, оригінали або копії документів.

При цьому назва, індивідуальні ознаки і кількість документів також вказуються в судовому рішенні, визначається і термін дії такого рішення суду.

На практиці до Вас можуть прийти для виконання  інші особи, які не зазначені в рішенні суду.

Також, в ході тимчасового доступу, виконавці можуть намагатися вилучити або копіювати документи, не зазначені в судовому рішенні або ознаки яких, не конкретизовані.

Таким чином, зазначені вище нюанси в рішеннях суду про виїмку (тимчасовому доступі) стає полем діяльності адвоката, а для бізнесу-шансом не постраждати від незаконних дій надалі.

Спілкування з поліцією і перевіряючими може не обмежуватися вищезазаначеним. Це всього лише окремі випадки з величезної кількості можливих ситуацій в яких адвокат для бізнесу надасть істотну підтримку і допоможе запобігти величезним штрафам які накладаються, наприклад, службою з питань праці або оскаржити їх в суді, якщо таке вже сталося.

Також контролюючі та правоохоронні інстанції можуть цікавитися певною особою, що працювала у Вашій компанії, побажати оглянути Ваші приміщення, виробництво, і т. п. А чим це все може закінчиться для підприємства без допомоги адвоката? Можливими проблемами в недалекому майбутньому!

Ми переконані, що в усьому цьому Вам допоможе Наш адвокат для Вашого бізнесу. У разі будь-яких перевірок і несподіваних візитів його присутність допоможе розв'язати  неприємні ситуації.

Бажаєте захистити бізнес від свавілля правоохоронних та інших державних органів?
Ви працюєте законно, але хочете бути більш впевненим у завтрашньому дні?
Звертайтеся в нашу юридичну компанію!

Проведемо юридичний аудит підприємства.
Розробимо стратегію захисту.
Надамо юридичний супровід бізнесу.

А наші адвокати супроводжуватимуть Вас на всіх етапах будь-яких перевірок і обшуків, а також при вирішенні інших конфліктних ситуацій і обов'язково досягнуть позитивного результату
Не тільки словом, а й ділом доведемо що адвокат для бізнесу необхідний!

Форма зворотнього зв'язку:

Ви не ввели ім'я
Ви не ввели контакти
Ви не ввели контакти
Ви не ввели повідолення

Всі поля обов'язкові до заповнення

Ваше повідомлення успішно відправлено
    

Найближчим часом з Вами зв'яжеться фахівець нашої компанії і відповість на питання.

    

Дякуємо за звернення!