Послуги

Iпотечні спори

Видаючи кредит, будь-який поважаючий себе банк думає не тільки про те, за рахунок яких коштів Ви будете віддавати гроші, але і за рахунок чого він буде повертати кошти, якщо щось у Вас піде не так.
У житті все відносно. Сьогодні у Вас є хороша робота з високою заробітною платою. А завтра - ні.
Сьогодні є прибутковий бізнес. А завтра він не такий вже й прибутковий, або його й зовсім немає.
Щоб завтра не потрапити в халепу банк вже сьогодні має намір дати відповідь на питання, що він робитиме, якщо у Вас вичерпаються надходження, за рахунок яких Ви плануєте погашати кредит.
Одним з таких страхувальних варіантів виступає іпотека.
За своєю суттю іпотека - це застава нерухомого майна (житловий будинок, квартира, земельна ділянка, гараж, на худий кінець). Якщо воно у Вас, звичайно, є.
Особливістю іпотеки, є те, що на відміну від застави, Ви не віддаєте заставне майно фінансовій установі. У разі іпотеки, воно залишається у Вашому користуванні і володінні. Ось тільки в розпорядженні своєю нерухомістю, Ви зі зрозумілих причин, обмежені до моменту повної виплати кредиту.
Іпотека виникає з іпотечного договору, який підлягає нотаріальному посвідченню.
Мета іпотеки, як і будь-якої застави, це джерело задоволення вимог банку, в разі Вашої нездатності погасити кредит.
Закон допускає, що одержувач кредиту і іпотекодавець можуть не збігатися в одній особі. Звичайно, якщо Ви берете кредит і готові передати в іпотеку свою квартиру, то банк зі свого боку це тільки вітатиме. А якщо квартири немає, але ви домовитеся зі своїм родичем про те, що він забезпечить повернення Вами кредиту його квартирою - банк без проблем підпише договір іпотеки і з ним. У другому випадку вважається, що іпотека надано не боржником, а його майновим поручителем.
Отже, якщо іпотека підписана, а кредит вчасно не повернуто. Прощаємося з майном?
Чи є якісь механізми протидії банку або в питанні володіння іпотечними майном доведеться ставити сумну крапку?
Ми вважаємо , що такий інструментарій є практично у всіх випадках.
1. Не варто забувати, що у всіх випадках, якщо банк пішов на Вас війною і намагається звернути стягнення на Ваше нерухоме майно, судову процедуру можна затягнути .
Тобто, Ви використовуєте всі можливості і весь наданий Вам законом арсенал, для того, щоб законним шляхом максимально затягнути терміни розгляду судової справи. Якщо постаратися судову процедуру можна поставити на паузу аж до декількох років.
Цей інструмент дозволить Вам виграти час. За цей час можуть з'явитися гроші для повного або часткового погашення кредиту, покращитися інші обставини, що перешкоджають його погашення і т.п.
2. Якщо будуть виявлені відповідні підстави, можна визнати недійсним (неукладеним) сам договір іпотеки . Це автоматично виключить право банку на задоволення своїх вимог за рахунок Вашого майна.
Якщо такий договір укладався в поспіху, необхідно звірити його фактичні умови, з переліком істотних умов договору іпотеки, які є обов'язковими в силу прямих вказівок закону (стаття 18 Закону «Про іпотеку»).
Особливо це важливо в частині опису предмета іпотеки, а також посилання на видачу заставної або її відсутність.
Даний закон прямо вказує на те, що відсутність в договорі іпотеки хоча б одного з перерахованих в ньому істотних умов - тягне за собою виникнення підстав для судового оскарження такого дог злодія.
3. Задоволення інтересів банку за рахунок Вашої нерухомості - процес не миттєвий. Банку потрібно не тільки виграти судову процедуру у всіх інстанціях, а й реалізувати нерухомість - тобто трансформувати її в гроші.
У цьому аспекті не потрібно забувати, про Ваше право відстежувати законність дій банку і оскаржити будь-які незаконні його дії на будь-якій стадії продажу Вашого нерухомого майна.
Наприклад, закон надає Вам право на оскарження результатів відкритих торгів, як завершальній стадії реалізації Вашого майна. Це право Ви можете реалізувати не пізніше трьох місяців з моменту їх проведення.
4. Договір іпотеки може бути змінений або розірваний , в разі, якщо істотно змінилися обставини з моменту його укладення. При цьому дані обставини повинні притерпітися настільки кардинальні зміни, що якби сторони це передбачали, підписуючи договір, то вони:

  • • Або взагалі відмовилися б від укладення договору,
  • • Або підписали б його на зовсім інших умовах.

Такий договір змінюється або розривається у судовому порядку.
5. Ще важливий аспект - наявність згоди другої половини на підписання договору. Важливо зрозуміти (якщо Ви в законному шлюбі) було відібрано в момент підписання договору у нотаріуса письмову згоду Вашої другої половини на розпорядження нерухомим майном. Справа в тому, що якщо це майно придбано після одруження, то вона за законом вважається совестной власністю подружжя. І розпоряджатися ним подружжя повинні за взаємною згодою.
Тому не важливо, хто фактично заробив на нерухомість і на кого вона юридично зареєстрована. Важливо, що передача такої нерухомості в іпотеку без письмової згоди Вашої другої половини порушує норми сімейного законодавства і тягне за собою можливість судового оскарження такого договору.
6. Можливо Ви не тільки взяли шлюб, а й маєте дітей, які також прописані на площах Вашої нерухомості. Тут також можливі питання до банку на момент початку задоволення його вимог за рахунок іпотеки.
Це пов'язано з тим, що закон забороняє батькам підписувати договори, які можуть суперечити інтересам їхніх малолітніх, неповнолітніх чи непрацездатних дітей .
Виходячи з цього, такий договір також можна пробувати оскаржувати в рамках судової процедури.
7. Окремо про випадки, коли одержувач кредиту і іпотекодавець не збігаються в одній особі. При таких обставинах Ви можете займати позицію про те, що договір іпотеки є змішаним договором, який містить в собі умови договорів застави та поруки.
Виходячи з цього, до такого договору застосовні правила, характерні для договору поруки, при яких, в випадку зміни основного зобов'язання (кредитного) без згоди іпотекодавця, іпотека припиняється. Тобто, тут діє загальне правило договору поручительства, виходячи з якого, поручитель повинен письмово погодитися на оновлене зобов'язання, за яким він доручається.
Як правило, таке оновлення повинно збільшувати відповідальність майнового поручителя - іпотекодавця.
До таких змінам, зокрема, відносяться:

  • • збільшення процентної ставки по кредиту;
  • • збільшення самого кредиту;
  • • можливе збільшення терміну повернення кредиту (так як збільшується період, за який нараховуються відсотки, а значить розмір плати за виданий кредит);
  • • зміна боржника за кредитом, і т.п.

Присутність одного з цих обставин дає можливість оскаржувати дійсність договору іпотеки в рамках судової процедури.

У Вас проблеми з банком?
Банк виселяє Вас на вулицю і оббирає Вашу квартиру?

Звертайтеся в нашу юридичну компанію! Ми наші фахівці супроводжуватимуть Вас на всіх стадіях розгляду судової справи і забезпечать досягнення бажаного результату!


Також є цікавим:


Форма зворотнього зв'язку:

Ви не ввели ім'я
Ви не ввели контакти
Ви не ввели контакти
Ви не ввели повідолення

Всі поля обов'язкові до заповнення

Ваше повідомлення успішно відправлено
    

Найближчим часом з Вами зв'яжеться фахівець нашої компанії і відповість на питання.

    

Дякуємо за звернення!