Послуги

Кредитні суперечки. Особливості війни з банком

Якщо Ви брали кредит і не змогли його повернути повністю і вчасно, це є початком, так званого кредитного спору.
Що необхідно розуміти, коли Ви перебуваєте на порозі судової процедури, яку відносно Вас має намір ініціювати банк? < br /> Необхідно зрозуміти слабкі місця в позиції Вашого сильнішого опонента - банку. Потрібно намацати ці діри, намагаючись будувати, спираючись на них власний захист.
У даній статті ми хочемо акцентувати увагу на найбільш розповсюджені помилки банку, які ми з Вами зможемо використовувати в рамках судової процедури і, як кажуть картярі, «залишитися при своїх».

1. Підтвердження факти видачі кредиту.
В рамках судової процедури кожна сторона зобов'язана підкріплювати доказами ті обставини, на які вона посилається.
Говорячи про те, що Ви повинні банку гроші, останній повинен надати кредитний договір, який передбачає в якій валюті, на який термін і на яких умовах надані кредитні кошти.
Крім того, він повинен підтвердити сам факт видачі кредиту. Інакше що повертати?
А тут часто починаються питання:

  • • Гроші видані, але не в тій формі, яка передбачена договором (наприклад, видача повинна була відбуватися в готівковій формі, а сталася шляхом перерахування на рахунок, або навпаки);
  • • Гроші видані, не в тій валюті;
  • • Кредит виданий в готівковій формі, але є питання до видаткового ордеру банку (наприклад, не вистачає підписів, в тому числі Вашої), и.т.п.

Що Вам дає наявність цих огріх в діях банку, або наданих ним документах:

  • • Можливість оскаржити сам факт видачі кредиту , якщо Ви зможете правильно подати судді вади в доказах банку (наприклад, якщо підпис на ордері не Ваша, то кредит не виданий, а значить і вимагати його повернення банк не має права);
  • • Можливість оскаржити відсотки за користування кредитними коштами (наприклад, якщо порушена форма видачі кредиту, то можна намагатися стверджувати, що це позадоговірні зобов'язання, і гроші повернути потрібно, але до чого тут відсотки, які передбачені кредитним договором, який банк не виконав зі свого боку).

2. Банк закріпив в кредитному договорі своє право на збільшення в односторонньому порядку процентної ставки.

Такі договірні механізми, зараз можна зустріти рідко, так як банки завжди намагаються йти від навмисного порушення закону.
Проте, мова йде про механізм, за допомогою якого банк намагається страхувати себе від Вашої незгоди зі збільшенням процентної ставки . Зокрема договір може передбачати ряд підстав (збільшення інфляції, курсу долара і т.п.), використовуючи які банк має право ініціювати питання збільшення процентної ставки.
У цьому випадку він направляє Вам про це лист, на яке Ви повинні відреагувати шляхом приходу в банк і підписання відповідної додаткової угоди про збільшення процентної ставки.
в іншому випадку нова ставка починає діяти автоматично. Притому не з моменту отримання Вами згаданого листа банку, а як це люблять писати банки в договорах - з моменту відправлення цього листа.
Наявність в договорі зазначеного (або аналогічного) механізму регулювання відсоткової ставки, в зручному для банку форматі, називається одностороннім порядком її збільшення, який заборонений законом.
Своєчасне виявлення такого механізму, дозволить Вам сформувати і довести до суду позицію про те, що всі відсотки за користування кредитів необхідно перерахувати по спочатку зафіксованої в договорі ставкою.
Це збереже Ваші фінанси і попередить бажання банку отримати від Вас зайві гроші.

3. Якщо Ви поручитель.
Поширена ситуація: товариш попросив Вас підписати договір поручительства, так як без цього не може купити оргтехніку в кредит. Все оформлено, минув час, все забулося. Потім спливає банк зі своїми вимогами повернути борг за товариша, який вже і не товариш, і не бачилися з ним давно.
Важливо знати за яких обставин припиняється порука:

  • • Якщо в силу виконання чи інших обставин припинений головний договір - кредитний;
  • • Якщо збільшився обсяг відповідальності поручителя (наприклад, в кредитному договорі збільшена відсоткова ставка, або додатково видано тіло кредиту, а в договір поруки відповідні зміни не внесені);
  • • Якщо термін повернення кредиту настав, але банк з якихось причин не прийняв виконання кредитного договору з боку боржника або поручителя;
  • • Якщо змінений боржник, а Ви, як поручитель, що не переуклали договір поруки на нового боржника;
  • • Якщо закінчився термін, зазначений в договорі поруки. Якщо такий строк не зазначений, порука припиняється, якщо банк протягом півроку, з моменту порушення терміну оплати кредиту не пред'явить вимоги до Вас, як до поручителя. Якщо термін повернення кредиту не встановлений або встановлений моментом пред'явлення вимоги, порука припиняється, якщо банк не піде на Вас судовою війною протягом одного року з дня укладення договору поруки.

Наявність одного їх наведених вище обставин повністю виключає Вашу відповідальність, як поручителя. Наша лише з Вами спільне завдання полягає тільки в тому, щоб вчасно і з дотриманням всіх формальностей довести це до суду.

4. Списує надмірно нараховані штрафи банку.
Найчастіше хвилювання від початок судової війни з банком таке велике, що про таке явище, як термін позовної давності, Ви замислюєтеся вже після всіх цих неприємностей. Тобто пізно.
В той же час, питання застосування терміну позовної давності при списанні пені, штрафу, є актуальним як раз до винесення судом свого вердикту.
Закон говорить, що позовна давність - це строк, у межах якого банк може звернутися до суду.
Також закон передбачає два види такого терміну: загальний (тривалістю в три роки), і спеціальний (один рік). Останній стосується з вимог якраз про стягнення штрафних санкцій.
Загальний термін (на три роки) застосовується по процедурам стягнення тіла кредиту. За його закінчення такої суд не буде на користь банку.
Те ж саме станеться, якщо підстави для накладення штрафу банком знаходяться за межами одного року.
Якщо цей захід фінансової відповідальності є що триває (пеня), то вимога про її оплаті, яке знаходиться за межами 1 року (з моменту початку прострочення) також не буде задоволена судом.
Важливо пам'ятати, що застосовує давність суд не самостійно, а за Вашою заявою і до винесення остаточного вердикту у справі.

 

У Вас проблеми з боргами?
Чи потрібен фахівець по кредитним спорах?

Звертайтеся в нашу юридичну компанію! Ми наші фахівці супроводжуватимуть Вас на всіх стадіях розгляду кредитного спору і забезпечать досягнення бажаного результату!


Також є цікавим:


Форма зворотнього зв'язку:

Ви не ввели ім'я
Ви не ввели контакти
Ви не ввели контакти
Ви не ввели повідолення

Всі поля обов'язкові до заповнення

Ваше повідомлення успішно відправлено
    

Найближчим часом з Вами зв'яжеться фахівець нашої компанії і відповість на питання.

    

Дякуємо за звернення!