Послуги

Кредитні суперечки. Якщо банк пішов у суд

Будь-який з нас частіше або рідше, так чи інакше, відчуває дефіцит кишенькового бюджету.
Ось потрібні гроші і терміново - а їх немає.
Або велика покупка. Один місяцями відкладає гроші. Ретельно збирає. Інший так не може, оскільки толі гроші в руках не тримаються, толі витрати великі. Тоді кажуть, що краще раз позичити, а потім потихеньку віддавати. Уже взяті зобов'язання - нікуди не дінешся.
Так людина опиняється на порозі банківської установи.
Ось кредит узятий. Це не завжди важко. В одних місцях поцікавляться Вашим майном і попросять його в заставу. В іншому місці - надайте паспорт, код, і Ви з повними кишенями грошей.
Чому виникають борги? Причини, як правило, дві. Або Ви неправильно прорахували свій особистий бюджет на майбутні місяці, що не віднісши необхідність оплати кредиту з іншими обов'язковими витратами. Або несподівано виникли додаткові витрати, які Ви заздалегідь не передбачали.
Отже, Ви прострочили оплату по кредиту, і банк пішов на Вас війною в суд. Що робити?
Як захиститися від примусового повернення боргів?
Засоби такого захисту досить різноманітні. Притому, відомі такі методи, які дозволяють:

  • • як істотно виграти час і вигідно перенести в майбутнє точку повернення грошей,
  • • так і піти від сплати боргу взагалі.

1. Судовий процес можна затягнути.
У чому виражається цей інструмент захисту? Це використання всіх можливих підстав для перенесення засідань суду. Зрозуміло, що це законні дії Вас, як боржника, які примушують суд перенести розгляд справи на нову дату на законних підставах.
У цьому випадку суд буде розглядати Вашу справу максимально тривалий термін, в межах того, що відводить йому на це закон. Але тут рахунок іде на кілька місяців, що далі?
Далі судовий процес можна призупинити.
Можливість такого призупинення закон пов'язує з існуванням певних обставин, які негативно впливають на судовий процес, утруднюючи його розгляд, або роблячи такий розгляд неможливим. Залежно від ступеня такого негативного впливу, в одних випадках суд зобов'язаний призупинити розгляд справи, а в інших має право це зробити.
Який же інструментарій тут можливо використовувати?
А. Наявність в суді іншого пов'язаного справи, до розгляду якого, розгляд по Вашій справі неможливо.
Виглядає, звичайно, лякає, але насправді нічого складного в цьому немає. Адже банк йде в суд, засновуючи свої вимоги до Вас на порушення умов кредитного договору. Якщо цей договір вивчить юрист, який спеціалізується в сфері кредитування і кредитних боргів, то він знайде масу формальних порушень в кредитному договорі і зачіпок, що дозволяють, хоча б з формальної точки зору йти в суд і вимагати визнання цього договору недійсним.
Цей юрист може знайти і реальні порушення, тоді це буде приводом прийняти реальний бій з банком і таки визнати кредитний договір недійсним. Але про це мова піде нижче.
В результаті Ви отримаєте два паралельні процеси:

  • • про стягнення боргів за кредитним договором на вимогу банку;
  • • визнання недійсним цього ж кредитного договору.

Зрозуміло, що повернення боргів за договором, який одночасно оскаржується - це нонсенс.
В силу цього (спираючись на закон) суддя змушений буде призупинити процес повернення боргів до отримання результатів процесу щодо дійсності договору. А по другому процесу Ви вже використовуєте весь арсенал законного інструментарію для його розгляду максимально довго.
Не варто забувати про право на оскарження вердикту суду, що знову дозволяє виграти час.
У підсумку банк для отримання позитивного рішення повинен буде пройти не одну, а послідовно дві судових процедури, з їх можливим переглядом вищестоящими судами.

Б. Призначення експертизи.
Ви запитаєте, яка ж експертиза у спорах, пов'язаних з боргами?
Тут можлива судово-бухгалтерська та / або судово-економічна експертиза.
Як правило, банк не завжди «чисто» відноситься до обчислення боргів, нарахування тіла кредиту і відсотки за користування кредитними ресурсами, штрафних санкцій, і т.п.
Головне питання, яке ставиться перед експертом - це як раз правильність і справедливість фінансової сторони вимог банку.
Щоб розібратися в цьому, призначають цій категорії експертиз. У нашому випадку кредитному юристу буде досить знайти формальні зачіпки для звернення до суду з приводу призначення експертизи.
Застосування такого інструменту також дозволяє затягнути судову процедуру від декількох місяців до півроку.

Що в підсумку, запитаєте Ви? Що я отримаю в результаті підвішування процесу в часі? Це час, яке Ви виграєте у банку - працює на Вас .
За цей час Ви можете позбутися від інших витрат і сконцентрувати всі сили на ліквідацію боргу перед банком. Це може бути часткове погашення боргу, що спонукає Вашого опонента піти на мирову, розстрочити залишок боргу і припинити судову процедуру.

2. Борг перед банком і законність його виникнення можна поставити під сумнів.
Мова йде про те, що до кредитного договору, якщо дати йому кваліфіковану експертизу, можна пред'явити ряд істотних претензій. І це буде вже не підвішування судової процедури в часі, а реальна вимога про визнання договору, за яким Ви зобов'язані платити недійсним або неукладеним .
Часто банк, поспішаючи заробити більше грошей, може не залишати сам собі часу на гідний юридичної аналіз власного договору.
Ця обставина дає цілком реальну можливість більшість договорів визнати неукладеними, або взагалі - нікчемними. Підстави можуть бути різні:

  • • з договору можуть випасти деякі істотні умови, які є обов'язковими в силу вимог закону;
  • • розпливчастий і недостатньо конкретизований предмет договору;
  • • договір підписаний тим, хто не має таких повноважень;
  • • договір містить умови, які входять в протиріччя з вимогами закону.

Що Ви отримуєте в кінці цього шляху ? Такий Договір не породжує ніяких прав і обов'язків, а це означає, що в такому випадку боржник не зобов'язаний що-небудь віддавати своєму опонентові. Більш того, якщо за таким договором Ви вже частково виконали свої зобов'язання, можна заявити вимогу про повернення сплачених грошей.
Максимум, що може зробити суд, зобов'язати сторони повернути один одному гроші. Але в будь-якому випадку Ви йдете від обов'язку сплачувати відсотки і повинні повернути тільки раніше отримане тіло кредиту і нічого більше. При цьому це тіло буде зменшено на суму всіх раніше сплачених Вами коштів банку.

Таким чином, існують різні інструментарії, грамотне використання яких дозволить захиститися Вам від фінансових неприємностей.

У Вас проблеми з банком?
ВИ перебуваєте на порозі кредитної війни ??

Звертайтеся в нашу юридичну компанію! Ми наші фахівці супроводжуватимуть Вас на всіх стадіях розгляду кредитного спору і забезпечать досягнення бажаного результату!


Також є цікавим:


Форма зворотнього зв'язку:

Ви не ввели ім'я
Ви не ввели контакти
Ви не ввели контакти
Ви не ввели повідолення

Всі поля обов'язкові до заповнення

Ваше повідомлення успішно відправлено
    

Найближчим часом з Вами зв'яжеться фахівець нашої компанії і відповість на питання.

    

Дякуємо за звернення!