Новости

На Prozorro запускається проект з продажу прав оренди земель с/г призначення

24.09.2018 22:00Источник: Медиа портал «Алиби»

ProZorro є одним з ключових елементів реформи державних закупівель в Україні. Метою створення проекту було зменшення корупції та підвищення довіри бізнесу в сфері державних закупівель, повідомляє agrarna-pravda.com

На сьогодні, ProZorro  – це сучасна система проведення відкритих та ефективних публічних закупівель прозоро, яка забезпечує створення, розміщення та публікацію тендерів онлайн, обмін між учасниками торгів інформацією та документами в електронному вигляді, доступність для аналізу та громадського контролю.

У Міністерстві економічного розвитку і торгівлі України (МЕРТ) повідомили  запуск електронних аукціонів з продажу прав оренди на сільськогосподарську землю через систему «Prozorro.Продажі». Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив заступник міністра економічного розвитку та торгівлі України Максим Нефьодов.

 Постанову про початок даного пілотного проекту з продажу було ухвалено 2 місяці тому.

«Найближчим часом  на ProZorro.Продажі стартують аукціони з оренди землі, постанову про пілот щодо яких було ухвалено 2 місяці тому! Враховуючи чутливість питання, ми робимо все дуже чітко і відповідно до закону. Навіть буде звучати звук гонгу після завершення аукціону — бо так прописано в земельному кодексі. Розширення продажу прав оренди на земельних аукціонах дозволить певною мірою нівелювати проблему рейдерства в Україні. Оскільки антирейдерські штаби на місцях без допомоги правоохоронних органів практично не в стані адекватно реагувати на ту кількість повідомлень і викликів на ту чи іншу конфліктну ситуацію між аграріями. Подекуди антикорупційні органи вступають в змову з тою чи іншою стороною конфлікту і питання вирішення спірних ситуацій нерідко заходить в глухий кут, допоки справа не буде передана на розгляд судових органів. Прозорість аукціонів щодо прав оренди на землі с/г призначення дозволить більш ефективно підходити до проблематики аграрного сектору в питаннях оренди і визначення статусу конкретних її осіб.», — заявив він.

Також розроблено нову електронну процедуру (MVP), яка відповідає вимогам чинного законодавства.

«За ці два місяці було  розроблено нову електронну процедуру (MVP), яка відповідає всім вимогам закону. Підготували необхідні нормативно-правові регуляторні документи. А також заручилися підтримкою міжнародних партнерів. Міністерство економічного розвитку підписало меморандум із TAPAS щодо впровадження прозорих та ефективних аукціонів з прав оренди земельних ділянок державної власності через ProZorro.Продажі», — додав М.Нефьодов.

Фото: Landlord

Форма обратной связи:

Вы не ввели имя
Вы не ввели контакты
Вы не ввели контакты
Вы не ввели сообщение

Все поля обязательны к заполнению

Ваше сообщение успешно отправлено

В ближайшее время с Вами свяжется специалист нашей компании и ответит на вопросы.

Спасибо за обращение!