Послуги

Отримання у власність земельної ділянки

Допомога в отриманні у власність і оформленні земельної ділянки

Земля з давніх часів мала цінність і була ресурсом. Українські землі сільськогосподарського призначення славилися своєю родючістю і далеко за межами цієї країни. У наші дні мало що змінилося, і на сьогодні земельні ділянки мають високу вартість, причому, мова йде і про землю сільськогосподарського призначення так і про землі для забудови. А чи відомо Вам, що кожен громадянин нашої країни має право на безкоштовне отримання у власність земельної ділянки ?. Це визначено Земельним кодексом, але будь-хто з нас чув про можливість такої передачі земель у власність громадян? Цей матеріал може виявитися корисним, як міським жителям, так і населенню сільської місцевості. У ньому окреслено порядок оформлення ділянки у власність і розміри належних земельних норм на людину.

Варто сказати, що, згідно з земельного законодавства, кожен громадянин може отримати і оформити у власність безкоштовно із земель державної або комунальної власності наступні обсяги земельних ділянок:

Якщо Ви проживаєте в місті, то для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд можете претендувати на земельну ділянку не більше 0,10 га, якщо проживаєте в поселке- не більше 0,15 га, в сільській місцевості-НЕ більше 0, 25 га.

Також кожен громадянин України може отримати на ведення особистого селянського господарства ділянку не більше 2,0 га, для ведення садоводства- не більше 0,12 га в сільській місцевості.

Для індивідуального дачного будівництва - не більше 0,10 гектара, для побудови індивідуального гаража - не більше 0,01 га. Однак, з виділенням земель під гаражі в місті, на прибудинковій території є проблема і полягає вона в складності самої процедури і шанс такі гаражі звести є хіба що у інвалідів 1 і 2 груп по опорно-руховому апарату. У даній ситуації без допомоги і послуг юристів вже точно не обійтися

Вище ми розглянули можливі варіанти площ для безкоштовного отримання землі. Можливість мають, звичайно, все, але не все їй скористалися. Наша юридична компанія може надати допомогу в цій нелегкій справі: консультуванні і послуги оформлення власності на земельну ділянку, об'єкти нерухомості та їх легалізації.

Відзначимо, що законодавцем не визначено, що ділянка землі повинен виділятися людині відповідно до місця його реєстрації, звідси можна зробити висновок, що, будучи жителем міста Харкова, ви цілком можете звернутися до міської влади Києва, наприклад, за виділення ділянки, згідно ваших потреб.

Отже, розібравши покладені громадянину норми, розглянемо покрокову процедуру порядку оформлення ділянки у власність.

Спочатку варто визначитися, в компетенції якого органу знаходиться право розпорядження обраним земельною ділянкою. Землями, в межах населених пунктів, відають - місцеві органи самоврядування, за межами населених пунктів-потрібно звертатися до територіального відділення Госгеокадастра. Перевірити, чи вільний обраний земельну ділянку можна на спеціальному сайті. Таку послугу надають Публічна кадастрова карта України, сайт map.land.gov.ua. Приватизовані і знаходяться в інших видах власності виділені блакитним кольором, вільні ділянки ніяк не позначені, також можна шляхом відправлення запиту отримати інформацію про власника. Однак варто зазначити що не всі на перший погляд вільні ділянки є дійсно вільними. Це пов'язано з тим що кадастрова карта ще знаходиться в стадії розробки і наповнення.

Відправляючи клопотання про виділення ділянки в компетентний орган, слід визначити приблизний розмір ділянки, її цільове призначення, додати карту (викопіювання) на якій кольором позначено бажаний шматочок землі, копію паспорта громадянина України. Якщо мова йде про виділення земель для фермерського господарства, необхідно додати документи, що підтверджують досвід роботи у сільському господарстві або диплом аграрного навчального закладу, дають обгрунтування вашому клопотанням, і збільшують шанси на позитивний розгляд питання. За результатами розгляду вашого запиту в місячний термін, компетентний орган, дає згоду на розробку проектної документації або видає обгрунтовану відмову.

Далі, для її розробки за допомогою слід звернутися в землевпорядну організацію має відповідну ліцензію і надає дану послугу. Виконавцем кадастрових робіт повинен бути інженер-землевпорядник. Якщо ж фірма, в яку ви звернулися, не має ліцензії, то оформлення нею документи землеустрою не зможе пройти державну реєстрацію. Якщо з їх документами все в порядку, підписуйте договір на виконання робіт. Не забудьте, позначити в договорі такі важливі пункти як ціна, термін виконання робіт, обсяг послуг. Згідно із законом, термін таких робіт не повинен перевищувати півроку. Землевпорядники виконують геодезичну зйомку ділянки, розробляють проект, при необхідності виставляють межові знаки і роблять заміри на місцевості. Межі земельної ділянки повинні бути узгоджені з власниками суміжних ділянок. Результат виконаної роботи здають замовнику в паперовому та електронному вигляді. Далі, в залежності від призначення земель, він проходить узгодження в державних органах, згідно норм Земельного кодексу України. Після того, як проект землеустрою пройде потрібні йому узгодження, його повинні зареєструвати в Госгеокадастре України. Найчастіше, ця послуга може виконуватися згідно з договором землевпорядною організацією. Це спрощує процедуру, і економить ваш час. До заяви на реєстрацію належить прикладати наступні документи: договір і доручення, що дозволяють діяти від вашого імені, копію паспорта, копію про присвоєння індивідуального ідентифікаційний номер, узгоджений проект (в паперовому та електронному вигляді), копію платіжного доручення за державну реєстрацію земельної ділянки.

Надані документи розглядають у чотириденний строк державним кадастровим реєстратором територіального кадастрового органу. Після перевірки, якщо все складено правильно, і ваші координати не порушують меж вже зареєстрованих ділянок, дані вносять до єдиного реєстру. Далі отримуєте виписку з Державного земельного кадастру (ДЗК) з унікальним номером. Після отримання виписки з ДЗК, звертаєтеся до органів місцевого самоврядування з письмовим клопотанням про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки. До заяви потрібно додати узгоджений проект і виписку. Держорган, в компетенції якого знаходиться право розпорядження земельною ділянкою повинен його затвердити. Рішення про затвердження передають в Реєстраційну службу відповідного підрозділу Міністерства юстиції України за місцем знаходження земельної ділянки із заявою про реєстрацію права власності. Хочу звернути увагу, що в рішенні обов'язково повинен бути вказані такі пункти, площа, місцезнаходження, кадастровий номер земельної ділянки. Після отримання рішення про передачу землі у власність, ви маєте право на свій вибір звернутися за реєстрацією цього права в Управління земельних ресурсів або Реєстраційну службу. До заяви встановленої форми потрібно буде докласти: копію паспорта, ІПН, копія платіжки за витяг з Державного реєстру прав, платіжку держмита, завірену копію Рішення про безоплатної передачі земельної ділянки, виписку з ДЗК. Цей пакет документів розглядають, і видають свідоцтво про право власності на земельну ділянку.

В законі сказано, що приватизація - це безкоштовна передача ділянки, і дійсно, держава не візьме грошей за землю. У круглу суму українцеві може обійтися лише документальне оформлення ділянки у власність. Сума буде відрізнятися виходячи з того, де знаходиться ділянка. Що стосується професійних спостережень, можна відзначити, що послуга оформлення ділянки в сільській місцевості виявиться більш простим і менш витратним проектом і в грошовому та часовому аспекті, в порівнянні з містом. І багато хто все ж потребують допомоги в оформленні землі у власність тому що самому пройти цей нелегкий шлях не так просто як може здатися.

Якщо у вас виникла питання, ви можете задати їх нашим фахівцям для того щоб уникнути помилок, прискорити процес і приватизувати земельну ділянку в результаті. Ми надамо необхідні вам послуги та допомога в оформленні документів, права власності на землю та іншої нерухомості, допоможемо легалізувати вже існуючі об'єкти. Чекаємо вас на консультацію.


Також є цікавим:


Форма зворотнього зв'язку:

Ви не ввели ім'я
Ви не ввели контакти
Ви не ввели контакти
Ви не ввели повідолення

Всі поля обов'язкові до заповнення

Ваше повідомлення успішно відправлено
    

Найближчим часом з Вами зв'яжеться фахівець нашої компанії і відповість на питання.

    

Дякуємо за звернення!