Послуги

Порядок притягнення до адміністративної відповідальності за статтею 130 КУпАП за керування в нетверезому вигляді

- керування транспортним засобом в стані алкогольного, наркотичного сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують реакцію.

У статті докладно і поетапно описано як відбувається залучення водіїв до адміністративної відповідальності за керування автомобілем в нетверезому вигляді від моменту зупинки і до позбавлення прав судом, ваші права і обов'язки співробітників поліції.

Порядок притягнення до адміністративної відповідальності за статтею 130 КУпАП за керування в нетверезому вигляді

Етап 1

Керування транспортним засобом (з заведеним двигуном або на буксирі).

Етап 2

Порушення водієм Правил дорожнього руху.

Етап 3

Поліцейський під час руху свого авто виявив порушення водієм правил дорожнього руху в зв'язку з чим із застосуванням проблискових маячків і гучномовця зажадав зупинки авто.

Етап 4

Водій на вимогу поліцейського зобов'язаний зупинити свій транспортний засіб і зобов'язаний пред'явити поліцейському водійське посвідчення і свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу (техпаспорт), а також діючий поліс ОСАГО підтверджує страхування авто.

Етап 5

За порушення ПДР (не пов'язаного з ДТП або зі ст. 130 КУпАП) поліцейський на місці виносить постанову про притягнення до адміністративної відповідальності водія і вручає йому копію постанови.

Етап 6

В разі виявлення поліцейським запаху алкоголю з рота, розширення зіниць очей, почервоніння очей, незв'язну мова, нескоординовані руху водія поліцейський запрошує двох незацікавлених свідків, роз'яснює їм права та обов'язки, повідомляє водієві про свої підозри і пропонує за допомогою алкотестера (газоаналізатора) перевірити вміст алкоголю в крові, величина якого виражає ступінь сп'яніння.

Етап 7

Водій має право вимагати документи на алкотестер, які підтверджують його сертифікацію, перевірку, калібрування і т.п.

В разі відсутності даних документів водій має право відмовитися від застосування до нього перевірки за допомогою алкотестера.

Етап 8

А) Водій має право відмовитися від проходження огляду за допомогою газоаналізатора і зажадати пройти огляд на стан сп'яніння в медичному закладі;

Б) Водій погоджується пройти огляд за допомогою газоаналізатора.

Етап 9

Поліцейський пропонує подути в алкотестер, після чого з останнього роздруковується паперовий чек в якому вказується вміст алкоголю (кількість алкоголю в крові вимірюється в проміле) в організмі.

Етап 10

А) Якщо кількість проміле в менше 0,2, то поліцейський зобов'язаний повідомити водієві про відсутність в його діях складу правопорушення передбаченого ст.130 КУпАП та дати можливість продовжити руху на транспортному засобі;

Б) Якщо кількість проміле в організмі водія більше 0,2, то поліцейський зобов'язаний запитати у нього чи згоден він з даними результатом чи ні. Якщо водій згоден, то поліцейський становить відносно порушника протокол про адміністративне правопорушення за ст.130 КУпАП. Якщо водій не згоден з результатом, поліцейський зобов'язаний виписати йому направлення для проходження медичного огляду на сп'яніння в медустанові.

Етап 11

Водій зобов'язаний в супроводі і в присутності поліцейських пройти протягом двох годин з моменту його зупинки поліцейськими медичний огляд на сп'яніння в спеціально затвердженому органами державної влади медичному закладі шляхом здачі крові або сечі на аналізи.

Етап 12

А) Якщо кількість проміле менше 0,2, то поліцейський зобов'язаний повідомити водієві про відсутність в його діях складу правопорушення передбаченого ст.130 КУпАП та дати можливість продовжити руху на транспортному засобі;

Б) Якщо кількість проміле в організмі більше 0,2, то поліцейський становить відносно водія протокол про адміністративне правопорушення за ст.130 КУпАП, до якого в якості доказу долучає акт медичного огляду.

Етап 13

В протоколі про адміністративне правопорушення за ст.130 КУпАП водій може відмовитися писати пояснення, ставити підписи або може написати свої зауваження в протоколі або на окремому аркуші і поставити підписи.

Протокол також підписують двоє свідків і поліцейський, який його склав. Свідки дають пояснення на окремому аркуші.

Копія даного протоколу вручається поліцейським водієві.

Поліцейський вилучає посвідчення водія у водія і виписує йому тимчасові права на керування транспортним засобом з терміном дії 3 місяці.

Етап 14

Поліцейський має право з використанням евакуатора відправити транспортний засіб водія на штрафмайданчик або передати транспортний засіб на зберігання особі узгодженим з водієм, яке присутнє в момент вирішення даного питання.

Етап 15

Поліцейський зобов'язаний передати матеріали про адміністративне правопорушення за ст.130 КУпАП до суду за місцем реєстрації водія або за місцем вчинення адміністративного правопорушення.

Етап 16

Суд зобов'язаний розглянути справу про адміністративне правопорушення за ст.130 КУпАП протягом 3 місяців з дати складання протоколу.

Суд зобов'язаний викликати на розгляд даної справи водія, при цьому його неявка не перешкоджає розгляду справи в його відсутність.

В разі невизнання провини водієм, суд має право викликати для допиту в судовому засіданні свідків зазначених в протоколі, поліцейських склали протокол, вивчити відеозапис з нагрудних камер поліцейських, а також вивчити докази надані водієм.

Етап 17

А) Якщо суд вважає достатніми і законними докази провини водія, то суд виносить постанову про притягнення до адміністративної відповідальності за ст.130 КУпАП, накладає штраф 10 200 грн. з обов'язковим позбавленням права керувати транспортним засобом строком на 1 рік (по закінченню 1 року права автоматично не повертаються, в зв'язку з чим необхідно заново складати іспити в поліції).

Визнання провини водієм, наявність пом'якшуючих підстав не впливає на рішення суду в частині розміру штрафу і позбавлення прав.

Дана постанова суду водій може оскаржити до Апеляційного суду протягом 10 днів з дати винесення постанови суду - якщо присутній в засіданні, якщо не був присутній - протягом 10 днів з дати отримання постанови суду.

Б) Якщо суд вважає недостатніми і не законними докази провини водія, то суд виносить постанову про закриття справи про адміністративне правопорушення за ст.130 КУпАП. У зв'язку з чим штраф не накладається і права управляти транспортним засобом водій не позбавляється.

Крім водія дана постанова ніким не може бути оскаржене.

Етап 18

А) Апеляційний суд має право скасувати рішення суду першої інстанції як незаконне і винести постанову про закриття справи про адміністративне правопорушення за ст.130 КУпАП. У зв'язку з чим штраф не накладається і права управляти транспортним засобом водій не позбавляється.

Б) Апеляційний суд має право залишити рішення суду першої інстанції в силі як законне.

Рішення Апеляційного суду не підлягає подальшому оскарженню і є остаточним.

Етап 19

Рішення суду першої інстанції про накладення штрафу 10 200 грн. в разі його НЕ оскарження водієм по закінченню 10 днів з моменту винесення надсилається до державної виконавчої служби для примусового виконання.

Протягом даних 10 днів штраф може бути добровільно сплачений.

Рішення апеляційного суду, яким залишено в силі Рішення суду першої інстанції про накладення штрафу 10 200 грн., Направляється відразу після винесення в державну виконавчу службу для примусового виконання.

Рішення судів про позбавлення права керувати транспортним засобом строком на 1 рік для виконання направляється до органів поліції.

Примітка:

Якщо водій відмовляється пройти огляд не тільки за допомогою алкотестера, але і в медичному закладі в присутності поліцейських, то дані дії є адміністративним правопорушенням згідно ст.130 КУпАП, за яке передбачена відповідальність у вигляді штрафу 10 200 грн. з обов'язковим позбавленням права керувати транспортним засобом строком на 1 рік.


Також є цікавим:


Форма зворотнього зв'язку:

Ви не ввели ім'я
Ви не ввели контакти
Ви не ввели контакти
Ви не ввели повідолення

Всі поля обов'язкові до заповнення

Ваше повідомлення успішно відправлено
    

Найближчим часом з Вами зв'яжеться фахівець нашої компанії і відповість на питання.

    

Дякуємо за звернення!