Послуги

Візит поліції. Підготовка

Візит поліції. Як себе вести? Підготовка

Ця ситуація може статися на будь-якому підприємстві в Україні, не залежно від роду її діяльності. Приходить один, або частіше двоє людей і кажуть: «Добрий день, ми з поліції».

Навіщо приходять? Як правило, їх цікавить певна інформація, що стосується діяльності Вашої компанії або господарських взаємовідносин Вашої компанії з певними контрагентами. Можливо, візитери відразу йдуть далі і вимагають надати їм договору і документи, складені на виконання цих договорів, по взаємовідносинах з певним контрагентом, ще й за певний період часу.

На практиці можна сьогодні надати, на перший погляд, абсолютно безпечну інформацію про реально існуючих відносинах з контрагентом, а вже завтра відповідати на неприємні запитання щодо ймовірної фіктивності цих же відносин.

Як поводитися при можливому обшуку на підприємстві або візит контролюючих органів в офіс, наприклад, інспекції з питань праці або поліції. З чого правильно почати?

Звичайно ж з підготовчих заходів, які передують візиту!

Перш за все, повинні бути визначені відповідальні особи (або особа), що відповідає за зустріч можливих перевіряючих, а також місце цієї зустрічі.

Відповідальна особа .

Зрозуміло, що Вашим підприємством керує директор або інший керівник, який відповідає за все, що відбувається і приймає всі важливі рішення. Однак можемо порекомендувати, утриматися від запрошення представників правоохоронних органів безпосередньо до нього в кабінет.

Справа в тому, що приймати будь-які рішення керівник повинен вдумливо і, по можливості, не поспіхом. І вже тим більше не в ситуації, коли на нього строго дивиться пара представників поліції, вимагаючи його негайних дій. А простору для маневру в цій ситуації у нього не буде. Сказати: «Приходьте завтра» - він вже не зможе. Взяти час на роздуми також.

Простір для маневру з'являється, якщо директора тимчасово немає на місці. І зв'язку з ним теж немає. Однак є спеціальна людина, призначений ним. Цією людиною може бути юрист Вашої компанії. А в разі, якщо робота з правоохоронними органами не його сильна сторона, це може бути адвокат, з яким попередньо укладений адвокатський договір на обслуговування і який взяв на себе зобов'язання прибути до Вас офіс не пізніше 20 хвилин після дзвінка. У свою чергу адвокат вже знає як правильно і в рамках закону вести діалог з представниками різних структур

Це може бути представник служби безпеки, який, як правило, сам є відставним працівником правоохоронних органів.

Ці два фахівця також можуть працювати в парі, що зручно, якщо перевіряючий приходить також не один.

Хоча б одне з відповідальних осіб повинна мати повноваження на представництво інтересів компанії в правоохоронних органах, на отримання документів та також ознайомлення з процесуальними документами. Таким повноваження надаються шляхом видачі відповідної довіреності.

В цьому випадку відповідальна особа може з успіхом виступати своєрідним буфером між представником правоохоронних органів та керівником компанії.

Є письмовий запит - він отриманий під розпис відповідальною особою. Є ухвала суду про проведення виїмки (надання тимчасового доступу до речей і документів) - з ним також ознайомлено відповідальна особа.

В цьому контексті тимчасова відсутність на місці керівника для поліції вже неї так і критично.

Місце зустрічі.

Працівники правоохоронних органів не повинні самостійно переміщатися по території підприємства.

Якщо керівник відсутній і його кабінет замкнений, працівників поліції правильно запросити в спеціально відведену кімнату. Це повинно бути спеціально підготовлене окреме непрохідне приміщення, без документів, без оргтехніки та засобів зв'язку, мінімально укомплектований меблями. Бажано поруч з прохідною або охороною.

Якщо відповідальній особі необхідно трохи часу для прибуття, представникам поліції необхідно очікувати його саме там.

Якщо буде прийнято рішення про надання документів, вони повинні надаватися представникам поліції саме в зазначеному приміщенні.

Скажете, що це вже занадто? Наведемо випадок з життя в обгрунтування відразу обох розділів.

На підприємство прийшли працівники ВБЕЗ. Їх охорона провела в кабінет директора. Останньому було повідомлено, що органам МВС відомо про постачання сировини на підприємство фірмою (наприклад) Золотий Ключ, в зв'язку з чим, було запропоновано надати відповідні накладні. Директор запросив юриста (якому знадобилося 15 хвилин на дорогу) для оцінки законності дій працівників ВБЕЗ.

Відмовившись від чаю, один працівник ВБЕЗ поцікавився, де знаходиться бухгалтерія підприємства, а другий - де знаходиться відділ постачання.

Через 15 хвилин приїхав юрист і заявив про незаконність дій працівників ВБЕЗ, на що вони у відповідь сказали йому відразу дві розумні речі:

Вони вже все знайшли і завтра відповідні органи, будуть вирішувати питання порушення кримінальної справи відносно директора за фактом господарських відносин з фіктивною фірмою. По суті обшук і вилучення документів вже сталося.

Якщо є питання до законності їх дій, директор може прямо сьогодні поскаржитися на них до вищих інстанцій.

Однак переможців не судять, чи не так? При цьому наведена ситуація буде розвиватися в правильному напрямку, а у директора буде час на оцінку ризиків і прийняття зваженого рішення, якщо буде буфер у вигляді спеціального людини (відповідальної особи) і правильно організоване місце зустрічі.

Регламент зустрічі

Відповідальна особа прекрасно розуміє, хто прийшов з перевіркою або обшуком, навіть десь їм співчуває, але не має повноважень на прийняття рішень.

Якщо є відповідна ухвала суду з приписом про надання документів - він готовий з ним ознайомитися, пред'явивши паспорт та довіреність, а також розписатися в ньому замість відсутнього директора.

Якщо є запит про надання документів він також готовий його отримати під розпис (якщо його немає, він обов'язково порекомендує їм прийти завтра).

Однак після цієї відправної точки початку спільної роботи він повинен буде взяти паузу від декількох днів до тижня (можливо, в залежності від обставин відсутності директора). Це необхідно для того, щоб доповісти ситуацію керівнику, прийняти позитивне рішення, дати відповідні вказівки, знайти і підготувати документи, акумулювати з у відповідальної особи, тощо.

При такому підході візит працівників поліції з розмовою по суті питання почнеться не в перший їхній прихід, а в другій. А виграний проміжок часу дозволить керівникові компанії прийняти правильне рішення по суті питання, на підставі всебічної оцінки всіх можливих ризиків.

У Вас був невдалий досвід спілкування з правоохоронними органами, і Ви шукаєте точку опори і захист від незаконних дій, бажаючи впевненіше себе почувати в подальшому? Можливо Ваші права були порушені?

Юридична компанія Алібі до Ваших послуг!

Наші фахівці готові надати Вам всебічну захист від незаконних дій правоохоронних та інших контролюючих органів!


Також є цікавим:


Форма зворотнього зв'язку:

Ви не ввели ім'я
Ви не ввели контакти
Ви не ввели контакти
Ви не ввели повідолення

Всі поля обов'язкові до заповнення

Ваше повідомлення успішно відправлено
    

Найближчим часом з Вами зв'яжеться фахівець нашої компанії і відповість на питання.

    

Дякуємо за звернення!