Новости

ВС скасував заочний вирок через бездіяльну участь державного адвоката у процесі

05.07.2019 11:00Источник: Медиа портал «Алиби»

Верховний суд скасував заочний вирок у справі про сприяння терористичній організації і фінансування тероризму.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на постанову від 13 червня.

Раніше Тернопільський міськрайонний заочно засудив чоловіка до 10 років позбавлення волі з позбавленням права займатися господарською діяльністю на 3 роки і конфіскацією майна. За матеріалами справи, обвинувачений створив у Луганську фірму «РОСФИНГРУПП» і видавав місцевим підприємцям дозволи обмін валют, грошові перекази і встановлення розрахункових терміналів. Як вважають у прокуратурі, так він організаційно сприяв діяльності терористичної організації «ЛНР», налагоджуючи і забезпечуючи роботу її фінансової системи. Крім того, фірма «РОСФИНГРУПП» сплачувала податки в «ЛНР», всього у гривневому еквіваленті понад 7 млн грн, що було кваліфіковано як фінансування тероризму.

На вирок було подано касаційну скаргу. Адвокат Олександр Шадрін доводив, що його підзахисний не знав про справу аж до винесення вироку. Верховний суд погодився, що особу неналежно повідомляли про день, час та місце розгляду справи.

Крім того, оскільки участь адвоката у таких справах є обов’язковою, то орган досудового розслідування призначив захисника Федчишина Г.С. Новий адвокат Шадрін переконував, що присутність Федчишина була формальна, тому що він в усьому погоджувався зі стороною обвинувачення.

Верховний суд зі звукозаписів судових засідань з’ясував, що Федчишин не заявляв жодних заяв чи клопотань направлених на захист, погоджувався зі всіма клопотаннями прокурора, не зустрічався із підзахисним, не узгоджував лінію захисту і фактично не здійснював захист. Верховний суд вважає, що було істотно порушено право на захист, на що апеляційний суд увагу не звернув.

Доводи про винуватість чи невинуватість чоловіка і допустимість тих чи інших доказів мають бути перевірені при новому судовому розгляді.

Форма обратной связи:

Вы не ввели имя
Вы не ввели контакты
Вы не ввели контакты
Вы не ввели сообщение

Все поля обязательны к заполнению

Ваше сообщение успешно отправлено

В ближайшее время с Вами свяжется специалист нашей компании и ответит на вопросы.

Спасибо за обращение!