Послуги

Яке покарання за керування автомобілем у нетверезому вигляді передбачене у 2020 році?. Чи можливо уникнути покарання та кримінальної відповідальності за новою ст. 286-1 ККУ?

З моменту прийняття законопроекту 7279-д багато хто з водіїв почали плутатися в тому яке ж покарання передбачене за керування автомобілем у нетверезому стані. Десь хтось чув що — 10200 гривень., інші називають суму штрафу вже у розмірі 17000 гривень та більше. Давайте разом розберемось який штраф передбачений у 2020 році.

У 2020 році за керування транспортними засобами у нетверезому стані передбачена адміністративна відповідальність згідно статті 130 КУпап у вигляді штрафу в розмірі 10200 грн. з позбавленням права керування строком на один рік, якщо правопорушення вчинене вперше протягом року.

Однак вже із 01 липня 2020 року таке правопорушення буде вважатися вже не адміністративним а кримінальним проступком. Саме цим вищезгаданим законом про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень була введена нова стаття 286-1 до Кримінального кодексу України, якою передбачається більш жорстка відповідальність, тепер вже кримінальна за керування автомобілем у нетверезому стані.

Отже нижче наводимо текст статті 286-1, яка починає діяти з 01 липня 2020 року.

 Стаття 286-1. Кримінального кодексу України

Керування транспортними засобами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп’яніння чи під впливом таких лікарських препаратів,

  • відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку медичного освідування на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції,
  • вживання водієм транспортного засобу після дорожньо-транспортної пригоди за його участю алкоголю, наркотиків, а також лікарських препаратів, виготовлених на їх основі (крім тих, що входять до офіційно затвердженого складу аптечки або призначені медичним працівником),
  • вживання водієм транспортного засобу після дорожньо-транспортної пригоди за його участю алкоголю, наркотиків, а також лікарських препаратів, виготовлених на їх основі після того, як транспортний засіб був зупинений на вимогу поліцейського, до проведення уповноваженою особою медичного освідування з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції,
  • вживання водієм транспортного засобу після дорожньо-транспортної пригоди за його участю алкоголю, наркотиків, а також лікарських препаратів, виготовлених на їх основі до прийняття рішення про звільнення від проведення такого медичного освідування -

Штраф від 17 000 грн. до 34 000 грн. з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк до 3 років.

У разі повторного вчинення даного кримінального проступку:

Штрафом до 51 000 грн. з позбавленням права керування транспортними засобами на строк від 2 до 3 років";

Ось такі зміни. Можливо ви звернули увагу на те, що різниця в покаранні за перше і повторне правопорушення не дуже велика у порівнянні з тим що було в КУпап? Напевне, це є наслідком значного посилення санкції за вчинення порушення вперше - збільшився штраф та строк позбавлення прав.

Справедливо чи ні? Спірне питання. Одна справа коли людина ледве тримається на ногах та сіла за кермо, зовсім інша коли від вас відчувається легкий запах алкоголю після вчорашнього застілля. Ми не будемо вдаватися у роздуми що є добре, а що ні, ми лише виступаємо за дотримання законності як з боку працівників поліції, так і з боку громадян.

Отже підведемо підсумки: на сьогодні процедура притягнення до кримінальної відповідальності за статтею 286 1 у зв'язку з керуванням транспортними засобами в стані алкогольного сп'яніння повністю не врегульована та до приведення у відповідність із новим законодавством, усі попередні законодавчі та інші нормативно-правові акти застосовуються в частині, що не суперечить новому Закону. А тому, до моменту врегулювання цих питань з боку держави, буде використовуватися деякі моменти із КУпАП.

З 1 липня 2020 року згідно ст. 286 ККУ нетверезим водіям загрожує судимість, затримання поліцейськими, досить суттєвий штраф, та позбавлення права керування на строк до 3-х років.

Слід окремо наголосити, що за керування автомобілем у нетверезому вигляді в разі визнання винним у скоєні кримінального проступку водій також отримує судимість інформація про яку залишиться на все життя. Хоча судимість і можна погасити, але це лише надає деякі можливості. Наприклад, після погашення судимості можна балотуватися у Президенти. Однак, навіть незважаючи на погашення, в довідці про відсутність судимості буде запис про притягнення до кримінальної відповідальності. Для деяких роботодавців або організацій це є дуже важливим.

Тому щоб максимально збільшити свої шанси на уникнення суворого покарання потрібно якомога раніше звертатися за правовою допомогою до юристів або адвокатів.

Напевно, після того як ми розібралися у нових нормах, зараз у багатьох виникло багато інших питань. Як себе поводити в такому випадку? Яка процедура притягнення до відповідальності. Які мої права при затриманні? Тому нижче в окремій статті ми детально і поетапно розглянемо як будуть притягати водіїв до кримінальної відповідальності за керування у нетверезому вигляді.

В якому випадку вас можуть притягнути до кримінальної відповідальності по статті 286 1 ККУ за керування у нетверезому вигляді? Підстави зупинки автомобіля поліцейськими. Порядок проходження огляду. Суд по кримінальному проступку.


Також є цікавим:


Форма зворотнього зв'язку:

Ви не ввели ім'я
Ви не ввели контакти
Ви не ввели контакти
Ви не ввели повідолення

Всі поля обов'язкові до заповнення

Ваше повідомлення успішно відправлено
    

Найближчим часом з Вами зв'яжеться фахівець нашої компанії і відповість на питання.

    

Дякуємо за звернення!