Послуги

Захист від правоохоронних органів. Візит поліції

Візит поліції. Як себе вести? Зустріч

Отже, Вам в компанію прийшли двоє працівників поліції з вимогою надати пакет договірних та бухгалтерських документів по взаємовідносинах з фірмою Кактус за останні два роки.

Директор компанії на місці відсутня, але присутня юрист, який дуже поважає всю структуру правоохоронних органів, а й знає про не завжди позитивних для бізнесу випадках спілкування з ними. Тому він орієнтований на те, що без крайньої необхідності документи надаватися не повинні, а без прийняття відповідного зваженого рішення на найвищому рівні - тим більше.

Як почати спілкування?

Почати потрібно з пояснення причин відсутності керівництва, а відразу після цього - зі знайомства.

Директора немає (відпустка, відрядження, хвороба, просто участь в затяжний і важкої бізнес зустрічі за межами компанії, а можливо і міста). Головного бухгалтера також.

Крім скромного юриста спілкуватися ні з ким. Ні, можна звичайно прийти іншим разом, коли ці кадрові питання налагодяться. Але почати розмову по суті питання нічого не заважає. Юрист уповноважений директором на право представлення інтересів компанії в усіх правоохоронних органах. Ось його доручення. Хочете переконатися, що це саме він? Ось його паспорт. Чи має вона право бути ознайомленим від імені компанії з ухвалою суду про передачу документів або отримати запит? Все прописано в довіреності.

Тепер черга представлятися працівникам поліції (як у відомому фільмі: «ти чиїх будеш»?).

Згідно із законом «Про Національну поліції», працівник поліції зобов'язаний не тільки мати службове посвідчення, але і пред'являти його на вимогу. При цьому не просто пред'явити, як то кажуть, «помахавши їм перед носом», а як зазначено в законі, надати можливість ознайомитися з викладеною в ньому інформацією, не випускаючи посвідчення з рук.

За фактом коректного надання посвідчення необхідно зробити дві речі:

  1. Переконатися, що посвідчення пред'явлено тією особою, на ім'я якого він виданий - шляхом візуальної перевірки фотографії.
  2. Переписати абсолютно всю інформацію, яка міститься в службове посвідчення (його номер, дата видачі, прізвище, ім'я, по батькові, посада, місце роботи, звання, термін на який вона видана і т.д.).

Для чого це потрібно. Посвідчення може бути фіктивним, виданими на іншу особу, простроченим, містити стара назва підрозділу.

Є випадки, коли колишні працівники поліції, не здавши обманним шляхом, посвідчення при звільненні, представляються діючими поліцейськими, маючи початковий намір вчинити незаконні дії для особистої вигоди.

Якщо цього не відбувається (посвідчення не пред'являються або не надається можливість переписати їх зміст), правильно викликати поліцію. Це можна зробити за телефонним номером 102, телефонним номером місцевого райвідділу поліції, або гарячої лінії національної поліції 0-800-50-02-02.

Продовжувати спілкування з ними не правильно. Нехай поліція розбирається з поліцією, хто є хто.

Якщо сумнівів в повноважності представників поліції немає, необхідно з'ясувати, що конкретно їм необхідно і на якій підставі. Такі цілі, які можуть переслідуватися поліцейськими, можна розділити на три категорії:

  1. Пошук певної особи.
  2. Огляд приміщень компанії на предмет пошуку в них певних предметів і документів.
  3. Отримання документів.

В першому випадку, такої особи немає на місці, але юрист може розписатися в отриманні повістки. Порядок може вручатися особі через керівництво компанії, в якій він працює. Згодом працівник повинен або з'явитися на допит, або повинні бути представлені обґрунтування поважності причини його неявки.

Ні порядку - приходьте завтра до порядку.

У другому випадку, це вже є обшуком, підставою для якого є мотивована ухвала слідчого судді. Немає такого визначення - приходьте завтра.

В третьому випадку (який і був описаний на початку), таких підстав може бути відразу два. Це може бути письмовий запит поліції про надання документів, а якщо візиту передувала ґрунтовна підготовка - визначення суду про надання тимчасового доступу до речей і документів.

Якщо немає нічого, то питання надання документів обговорюватися не повинен взагалі - приходьте завтра.

Працівникам поліції необхідно порекомендувати прийти з ухвалою суду, яке буде виконано, або із запитом, який буде розглянутий, з наданням письмового позитивного або негативного відповіді.

Якщо основа для витребування документів є, юрист на підставі довіреності отримує запит, розписуючись у його отриманні на другому екземплярі, або під розпис знайомиться з ухвалою суду. Якщо не вдасться умовити працівників поліції дозволити виготовити копію цього визначення, його зміст необхідно буде переписати.

Після цього, юрист повинен сумлінно пояснити працівникам поліції, що виконати їх вимогу негайно немає ніякої можливості.

Це пояснюється цілою низкою організаційних труднощів, від фактичної відсутності керівництва на місці, до інших кадрових проблем, пов'язаних з хворобою ключових працівників. Це може обґрунтовуватися і сьогоднішнім від'їздом у термінове відрядження (на день-два, не більше) і юриста, який за відсутності керівництва повинен організовувати процес підготовки документів.

В будь-якому випадку для прийняття правильного рішення по суті питання потрібен час. І чим його буде більше - тим краще. Тим більше, що в ситуації часто потрібно розбиратися фундаментально.

Те, що Ваша компанія реально працювала з контрагентом і насправді, а не на папері купувала у контрагента товар, який існував і існує - ще не означає, що надавши документи по таких відносин, Ви не будете мати проблем в майбутньому.

Буває, що потім правоохоронні органи радісно повідомляють Вам, що контрагент - фіктивна фірма. Не може бути, адже він є поставленим! Ви починаєте розбиратися. Виявляється і правда фіктивна: директор дав свідчення, що ніколи господарської діяльності фірма не здійснювала, а була призначена для переведення в готівку грошових коштів. А поставлений товар? Так є така недобросовісна Вася, який мав відношення до фіктивній фірмі і вирішив використовувати її не за профілем. Мав доступ до друку, уклав договір, аванс у готівку, товар купив за готівку, відпустив Вашої компанії за накладними. Ось і виходить, що є у Вас і договір і накладні. І гроші Ви платили і товар отримували. Тільки контрагенту він по безналу не заходив. Плюс кримінальну справу і фіктивна фірма. Плюс крім цього Васі, який поїхав і адреси не залишив, нікого з фірми контрагента працівники Вашої компанії не знають.

Прикро, але добре, якщо Ви вчасно в цьому розібралися. До того, як віддали документи.

Що тепер з ними робити? Варіанти все ж є. Вони можуть бути знищені, якщо цей період перевірений податковою інспекцією, а встановлені терміни зберігання цих документів минули. Вони можуть перебувати на вивченні у адвоката, який надає Вашої компанії послуги та з яким укладено адвокатське угоду. Можуть бути інші варіанти.

Ви невпевнено себе почуваєте, спілкуючись з правоохоронними органами? Звертайтеся до нас!

Юридична компанія Алібі до Ваших послуг!


Також є цікавим:


Форма зворотнього зв'язку:

Ви не ввели ім'я
Ви не ввели контакти
Ви не ввели контакти
Ви не ввели повідолення

Всі поля обов'язкові до заповнення

Ваше повідомлення успішно відправлено
    

Найближчим часом з Вами зв'яжеться фахівець нашої компанії і відповість на питання.

    

Дякуємо за звернення!