Послуги

Звернення до суду. Цивільний процес. Позов

Цивільні відносини - це відносини з приводу грошей, майна, хоча б однією стороною яких є простий громадянин (який не має статусу підприємця).
Як правило, це суперечки за категоріями: громадянин - громадянин, громадянин - компанія. < / p>

Розглянемо це на прикладі. Ваша компанія видала працівникові безпроцентну позику. По суті, договір позики. Гроші зайняв, повинен повернути. Але згодом звільнився, а гроші повернути забув. Одним словом Ви зобов'язання виконали, коли він в цьому сильно потребував, а він свої - ні. Як люблять називати подібне явище судді на семінарах: «Не хочу платити».

Що робити? Як правильно вчинити в ситуації, що склалася? Якщо Ви не схильні ловити колишнього працівника з факелами по підворіттях, а бажаєте діяти законними методами і в правовому полі - Вам пряма дорога до суду.

Хто має право на звернення до суду?
Той, права якого порушені, що не визнані або оскаржуються.

Як правильно написати позовну заяву

Зараз ми разом схематично в цьому розберемося. Умовно скажемо так, щоб правильно скласти позовну заяву його необхідно розділити на дві частини: формальну і змістову.

У першій частині позову Ви дотримуєтеся ряд формальностей, без яких суд не буде його розглядати.

У другій частині позову Ви викладаєте фактичні обставини і суть питання: які права порушені, ніж це підтверджується і що Ви хочете від суду.

Почнемо з формальностей. У позовній заяві необхідно вказати:

точна назва суду;

повне найменування компанії, її місцезнаходження, включаючи поштовий індекс, код ЄДРПОУ, номери засобів зв'язку, офіційної електронної пошти і адреси електронної пошти, якщо вони є;

прізвище, ім'я та по батькові колишнього працівника, його місце проживання або перебування, реєстраційний номер облікової картки платника податків (за наявності) або номер та серію паспорта, відомі номери засобів зв'язку, електронної пошти.

те ж саме щодо інших учасників процесу, в разі їх наявності (наприклад, був підписаний договору поручительства: якщо поручитель фізична особа - він описується, як і боржник, якщо це юридична особа - відповідно, як і Ваша компанія);

ціна позову, якщо він підлягає грошовій оцінці (в нашому випадку це розмір неповернутих грошей). Якщо крім боргу Ви просите суд стягнути санкції за порушення договору - ціною позову є сума всіх вимог;

обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються (мається на увазі більш складна ситуація коли, наприклад, позика видавалася частинами за графіком і також за окремим графіком погашалась, в силу чого необхідно перераховувати всі вихідні і всі вхідні платежі, виводячи в кінці розрахунку суму неоплаченого боргу). Якщо крім суми боргу Ви вимагаєте стягнути суму санкцій за порушення договору, розрахунок цих санкцій повинен обов'язково додаватися до позову;

відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо таке сторонами здійснювалося, в тому числі, якщо досудове пред'явлення претензії обов'язково;

відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви (якщо це мало місце);

орієнтовний розрахунок суми судових витрат, які Ви понесли і які очікуються в зв'язку з розглядом справи;

підтвердження позивача про те, що їм не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим же предметом і з тих самих підстав;

перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви.

Серед додатків до позову обов'язково повинні бути:

справи копії позовної заяви та доданих до неї документів - в кількості, що дорівнює кількості учасників справи (це правило не поширюється на позови, що виникають з трудових правовідносин, а також про відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок злочину чи каліцтвом, іншим ушкодженням здоров'я або смертю фізичної особи, і т.д.);

докази сплати судового збору в установленому порядку і розмірі або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати цього збору.

Як правильно написати позовну заяву. Смислова частина

Перейдемо до змістовної частини позову. Її також можна розділити на дві частини: мотивувальну і резолютивну. У мотивувальній викладаються права які були порушені і чим, це підтверджується. У резолютивній вказується то про що конкретно Ви просите суд.

Виклад мотивувальній частині позову повинно починатися з правових підстав позову, тобто з того, які права порушені. В даному випадку порушено право на отримання назад безпроцентної позики, в рамках укладеного з відповідачем договору.

Далі необхідно викласти обставини, якими компанія обґрунтовує свої вимоги. Тут Ви повинні вказати, на факт укладення договору, а також факт його виконання Вашої стороною. Далі необхідно приділити особливу увагу опису факту порушення договору відповідачем. Ви грошові кошти своєму колишньому працівникові видали, а назад їх не отримали. Тут важливо, щоб в договорі чітко було прописано термін повернення грошей і момент, від якого починається відлік цього терміну. ​​

На практиці часто ця умова викладають таким чином: «Працівник зобов'язується повернути отриману суму не пізніше трьох календарних місяців з моменту її видачі». У цьому випадку Ви вказуєте в позові дату підписання (оформлення) видаткового касового ордера (на отримання працівником грошей), підкреслюючи, що перший календарний день четвертого місяця після дати його підписання є першим днем ​​прострочення повернення грошових коштів за договором.

Часто в таких договорах прописують графік погашення позики (наприклад, 100 гривень до 1-го січня: 100 гривень - до 1-го лютого, і.т.д.).

Є більш складні випадки, коли термін договору прописаний нечітко, або взагалі втрачений в силу технічної помилки. У цьому випадку буде правильним попередньо написати колишньому працівнику лист з вимогою сплатити борг в семиденний термін. Можливість таких Ваших дій буде заснована на положеннях закону (якщо строк не встановлений або визначений моментом пред'явлення вимоги). Відповідно на прострочення оплати Ви будете посилатися, починаючи з восьмого дня, з дати отримання контрагентом Вашого листа.

На завершення мотивувальній частині Вам необхідно перерахувати всі докази, що підтверджують зазначені Вами обставини.

В резолютивній частині позову Ви викладаєте зміст позовних вимог, тобто, спосіб захисту прав або інтересів, передбачений законом. Або по-простому кажучи те, про що Ви просите суд.

В нашому випадку Вам необхідно просити суд стягнути заборгованість з надання безпроцентної позики з громадянина Іванова (колишнього співробітника).

Якщо коротко і по суті, то ми у всьому спільно розібралися.

Залишилося позовну заяву підписати і сформувати пакет додатків до нього.

Позовна заява підписується першою особою або представником. Будьте обережні з представниками Вашої компанії, так як згідно останніх змін в законодавстві, довіреність не може видаватися на будь-яку особу, яка буде розцінено судом, як представник. В основному підписант позову це або керівник, або член виконавчого органу компанії, уповноважений діяти від її імені на підставі статуту. Або це може бути адвокат.

Тому щоб позовну заяву в суд передбачається підписувати не підписом першої особи, попередньо уважно вивчіть закон.

Залишилося підшити до позову всі докази, на які Ви посилаєтеся.

Не забудьте про докази оплати судового збору та копіях позовної заяви та додатків до нього за кількістю учасників справи.

На закінчення правильно буде торкнутися двох законодавчих нововведень.

Це малозначні справи і спрощене позовне провадження.

Спрощене позовне провадження призначене для розгляду, як раз, малозначних справ, справ, що виникають з трудових відносин, справ незначною складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.

незначними справами є:

1) справи, в яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (на 2018 рік встановлено в Україні в розмірі тисячу дев'ятсот двадцять одна грн.);

2) справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, що підлягають розгляду тільки за правилами загального позовного провадження, і справ, ціна позову в яких перевищує п'ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

По суті, головних особливостей спрощеного позовного провадження дві.

Це стислий і детально регламентований термін розгляду, а також можливість розгляду справи без участі сторін.

Якщо ви не знаєте як правильно скласти і написати позовну заяву в суд і виникла необхідність звернутися до суду для стягнення боргів. Чи відчуваєте невпевненість в своїх силах? Приходьте в юридичну компанію АЛИБИ! Ми знаємо як скласти позовну заяву правильно!

Форма зворотнього зв'язку:

Ви не ввели ім'я
Ви не ввели контакти
Ви не ввели контакти
Ви не ввели повідолення

Всі поля обов'язкові до заповнення

Ваше повідомлення успішно відправлено
    

Найближчим часом з Вами зв'яжеться фахівець нашої компанії і відповість на питання.

    

Дякуємо за звернення!