Послуги

Адвокатський запит

Що таке адвокатський запит і навіщо він потрібен?

Словосполученню адвокатський запит можна дати наступне роз'яснення,  адвокатський запит це письмове звернення адвоката до органу державної влади, органу місцевого самоврядування відповідно до їх посадових чи службових осіб, а також до будь-яких, незалежно від форми власності, підприємств, установ, організації, громадських об'єднань з метою отримання інформації або завірених копій документів, які необхідні адвокату для надання юридичної допомоги своєму клієнту, представництві в судах і т. д.

Навіщо потрібен адвокатський запит і в чому його переваги?

Кожен з нас стикався з проблемою отримання інформації. А в нашій країні ще й зі всілякими труднощами і перешкодами в її отриманні. Бюрократична система влаштована так, що для того щоб отримати документ доведеться витратити багато сил і часу та іноді з невідомим результатом. І ось тут вам на допомогу може прийти адвокат. У чому ж переваги адвокатського запиту для вас?

Перше і напевно найголовніше це те, що запит складається самим адвокатом з чіткими формулюваннями про те, що саме необхідно надати, який документ або відповідь він бажає отримати. У більшості громадян вже на цьому етапі виникають безліч труднощів. Починаючи з того кому і куди писати і закінчуючи тим що ж саме написати в листі. Цим часто користуються ті хто надають відповідь, посилаючись на те, що це не їхня компетенція або надаючи так звані відписки без будь-якого корисного змісту при цьому необгрунтовано затягуючи терміни надання відповіді.

Друге — не менш важливу роль відіграє навіть психологічний аспект адвокатського запиту. Адже отримавши такий запит особа, можливо поспішить вирішити питання з яким ви мучилися вже тривалий час без можливих подальших розглядів у судах.

Третє — адвокат має низку додаткових переваг перед звичайним громадянином при запиті різного роду документів. Головне з них, що згідно ч. 2 ст. 24 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» відповідь на адвокатський запит має бути надано не пізніше п'яти робочих днів з дня його отримання. Однак є й винятки. Наприклад, якщо таким запитом передбачено отримання значного обсягу інформації, яка ще й вимагає її пошуку серед значної кількості даних, то законодавством передбачено вже 20 робочих днів для надання інформації на даний адвокатський запит, але з обов'язковим належним повідомленням адвоката про це не пізніше п'яти днів з дня отримання адвокатського запиту.

І останнім важливим плюсом є відповідальність за незаконну відмову в наданні інформації на адвокатський запит або ж надання інформації, яка не відповідає дійсності або змісту запитуваного. На цей рахунок законодавством відповідно до ч. 5 ст. 212-3 КУпАП передбачено накладення штрафу на посадових осіб від двадцяти п'яти до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Це на сьогоднішній день складає від 425 до 850 гривень.

Але навіть не дивлячись на наявність адвокатського запиту посадові особи органів влади і організацій не дуже охоче розтаються з наявною у них інформацією. І можливі випадки коли адвокат отримує просто відписку, пов'язану начебто з недоробками в самому запиті, через обмеження, пов'язані із запитуваною інформацією, отримує інформацію не пов'язану із запитуваною або навіть взагалі  її не отримує!

Тому чіткий і правильно складений запит - запорука успіху.

Що повинен містити адвокатський запит?

Звісно, описана нижче інформація не повинна цікавити клієнта. Це завдання самого адвоката скласти правильно оформлений запит, додати до нього всі необхідні документи і відправити до уповноважених органів або організацій для досягнення позитивного результату, але все ж трохи наостанок на цьому зупинимося.

В адвокатському запиті повинні бути присутніми: підтвердження повноважень адвоката, який його склав, завірені ним копії свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю, ордера, і власне сам запит.

Адвокатський запит це не консультація і не прохання про роз'яснення законодавства про це також не варто нікому забувати, щоб уникнути відмови.

У ньому також бажано вказати ПІБ та посаду того до кого направляється запит, щоб у відповідального не було можливості перекласти надання відповіді на когось іншого або взагалі його проігнорувати.

Також слід пам'ятати про всі обмеження щодо надання інформації з обмеженим доступом. Кожен вид інформації має свої особливості, які адвокату доцільно заздалегідь вивчити.

Підвівши підсумки розказаного в цій статті можна зробити висновок, що адвокатський запит, за умов викладених вище, є більш ефективним інструментом для отримання необхідної інформації і документів ніж самостійні спроби громадян в боротьбі за свої права. Плюси — в скороченному терміні отримання відповіді, чіткості формулювання запиту, наявності відповідальності за ненадання відповіді.

Якщо вам необхідно отримати документи або інформацію для реалізації своїх прав звертайтеся до нас.

Дізнатись вартість адвокатського запиту.

Форма зворотнього зв'язку:

Ви не ввели ім'я
Ви не ввели контакти
Ви не ввели контакти
Ви не ввели повідолення

Всі поля обов'язкові до заповнення

Ваше повідомлення успішно відправлено
    

Найближчим часом з Вами зв'яжеться фахівець нашої компанії і відповість на питання.

    

Дякуємо за звернення!