Послуги

Консультація юриста з питань виконавчого провадження

Все про виконавче провадження

У Вас були проблеми з контрагентом, яка не виконував свою частину договору.

Ви вели з ним переговори, потім писали йому листи і претензії, але все безрезультатно. Тоді Ви змушені були звернутися до суду з позовною заявою про стягнення з Вашого, тепер уже опонента грошових коштів (боргу, збитків і / або повернення передоплати). Суд Ваш позов задовольнив і належні Вам суми стягнув. На подив Ваш опонент подав апеляцію. Потім касацію.

В результаті, ви відстояли свої права у всіх судових інстанціях. Рішення суду вступило в законну силу. Ваше право на отримання від опонента грошових коштів тепер незаперечно і не може бути більш оскаржене.

Скажете кінець важкого шляху і гроші у Вас в кишені? Не все так просто і швидко.

Ваш судовий спаринг-партнер рішення суду може не злякатися. Тоді Вам доведеться звертатися в органи державної виконавчої служби для його виконання в примусовому порядку.

Отже, ви отримали рішення суду про стягнення грошових коштів. За фактом його вступу в силу. Ви додатково отримуєте у судді на руки виконавчий документ: або наказ (господарський суд), або виконавчий лист (районний суд).

Далі Ви несете його за місцезнаходженням (місцем проживання) Вашого опонента і передаєте на виконання в вищевказані органи примусу.

Важливо відразу перевірити виконавчий документ на предмет помилок, помилок і наявності в ньому всіх обов'язкових відомостей, згідно вимог закону. В іншому випадку принуждающий орган Вам його поверне для виправлення.

Не пізніше трьох днів з моменту подачі виконавчого документа виробництво про примус до порядку Вашого опонента повинно бути відкрито.

Одночасно Вашому опонентові встановлюється термін для добровільного виконання рішення суду (до семи днів). За фактом його закінчення починається примус до порядку Вашого опонента.

Що повинен зробити працівник примушує органу в першу чергу?

Виявити майно Вашого опонента в максимально повному обсязі. Як це відбувається?

Виконавчий орган має право офіційно звернутися до державних за дорученням інформації про майна.

З чого він почне? Зрозуміло з виявлення грошових коштів, розташованих Вашим опонентом на банківських рахунках! Хто є носієм такої цінної інформації щодо кожного? Звичайно ж, всенародно улюблена податкова (фінансова) служба.

Отже, виконавець отримав цю інформацію. Далі він накладає арешт на грошові кошти, які знаходяться на наданих податкової рахунках. Це відбувається шляхом винесення і направлення в банки (в яких відкриті рахунки) відповідної постанови.

Дії банку в цій ситуації гранично прості:

 

  • гроші є на рахунках - вони підлягають списанню повністю (якщо їх мало) або в частині необхідної для покриття заявленої виконавцем суми;

  • грошей немає - банк зобов'язаний про це повідомити виконавця.

Якщо гроші є і списані, банк перераховує їх на спеціальний рахунок, відкритий принуждающим органом в державному казначействі.

Далі з зазначеного рахунку гроші повинні надійти Вам на банківські реквізити, зазначені у виконавчому документі.

Ось і виконано рішення суду, все так просто, скажете Ви. Але це в разі, якщо у опонента є обороти і безготівкові гроші на рахунках. І це ідеальний варіант.

Але цих грошей немає. Що робить виконавець далі? Для очищення совісті йому правильно потурбуватися арештом і вилученням готівкових коштів. Це відбувається, наприклад, за місцезнаходженням компанії в приміщенні каси.

Але на практиці, якщо у опонента немає безготівки, то і готівки у нього теж не виявиться.

Грошей у боржника немає, що далі?

Далі виконавець зобов'язаний виявити інше рухоме і нерухоме майно боржника. Це відбувається двома шляхами: отриманням інформації за запитом або приходом за місцем знаходження (проживання) Вашого опонента.

Відповіді на запити виконавця можуть надати йому таку інформацію про майно Вашого опонента:

Орган

Відомості

БТІ

Мін'юст (як власник відповідних реєстрів)

Нерухомість

Державний земельний кадастр

Земельні ділянки

Поліція

Автотранспорт

Держнаглядохоронпраці

Машини, механізми, що не належать до автотранспорту

Державна інспекція сільського господарства

Сільськогосподарська техніка

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку

Цінні папери

Отже, запит дав позитивний результат - майно боржника є в реєстрах будь-якого держоргану. Що далі? Як і у випадку з виявленими коштами, виконавець повинен це майно заарештувати, шляхом винесення і направлення до відповідних органів постанови.

Далі це майно має бути фізично виявлено, оглянуто та ідентифіковано. Якщо місце знаходження майна невідомо, то виконавець може вжити заходів щодо його розшуку (за умови, якщо Вами буде здійснено авансування його витрат по даному розшуку).

Після цього, виконавець повинен визначити особу, відповідальну за збереження цього майна, і підписати з ним договір відповідального зберігання.

Якщо за даними державних органів, рухоме і нерухоме майно, за Вашим опонентом не з'являлися, виконавцю необхідно виявити майно, яке не підлягає реєстрації і державному обліку.

Для цього він прибуває за місцем реєстрації компанії (місцем проживання громадянина).

В першому випадку виконавець має право вимагати бухгалтерські документи, якими ведеться облік власного майна компанії, яке знаходиться у нього на балансі.

За результатами виходу на місце, виконавець складає документи про опис і арешт виявленого майна. Це майно також передається на зберігання відповідальній особі.

Після цього, заходи щодо арешту можна вважати завершеними.

Отже, майно виявлено (етап 1) і заарештовано (етап 2).

На етапі 3 це майно має бути оцінений. Це може відбуватися трьома способами:

  1. • Якщо Ви узгодили це питання з Вашим опонентом - за згодою сторін.
  2. • Якщо сторони не дійшли згоди - виконавцем на підставі діючих ринкових цін.
  3. • Якщо визначити вартість складно, а також у випадках оцінки, наприклад, нерухомого майна і транспорту, - за висновком експерта оцінювача.

Останнім етапом примусового виконання рішення суду є реалізація майна Вашого опонента. Відносно більшості видів майна це відбувається шляхом проведення електронних торгів.

Початковою ціною майна, є ціна, визначена під час його оцінкою.

Такі торги можуть проходити тричі, з поступовим зниженням стартовою ціни не реалізованого майна.

Якщо ці заходи не приведуть до успіху, виконавець повинен буде запропонувати Вам забрати це майно в рахунок погашення боргу.

Якщо Вам це майно без потреби, воно повертається Вашому опонентові, а Вам повертається виконавчий документ.

В цьому випадку вважається, що виконавча служба виконала всі від неї залежне для примусового виконання рішення суду.

А вдасться списати гроші з рахунків, або якісно реалізувати майно: і Ви «при своїх», і опонент примушений до порядку, і виконавець отримав премію.

Ви сумніваєтеся в своїх силах?

Приходьте до нас! Наші фахівці супроводжуватимуть Вас на всіх етапах судового процесу, включаючи виконання рішення суду!


Також є цікавим:


Форма зворотнього зв'язку:

Ви не ввели ім'я
Ви не ввели контакти
Ви не ввели контакти
Ви не ввели повідолення

Всі поля обов'язкові до заповнення

Ваше повідомлення успішно відправлено
    

Найближчим часом з Вами зв'яжеться фахівець нашої компанії і відповість на питання.

    

Дякуємо за звернення!