Послуги

Адвокат у кримінальних справах пов'язаних з наркотиками. Ст. 309 Кримінального кодексу України

Загальновідомо, що сфера незаконного обігу наркотиків розвивається стрімкими темпами.

Ті, хто постарше (радянських часів) пам'ятають, як в аптеках можна було купити марганцівку (калію перманганат, як офіційно він називався). Його купували хлопчаки, як інгредієнт для вибухових пакетів, пенсіонери для садових робіт, однак у продажі він завжди був в наявності.

Також, в господарських магазинах продавалися сірчана і соляна кислота, які були призначені для прочищення зливних труб і інших побутових цілей. Зараз всього цього в роздрібній торгівлі не знайдете. Все перераховане з 90-х років віднесено законом до прекурсорів (тобто, вважаються одним з інгредієнтів для виготовлення наркотиків) і перестали перебувати у вільному обігу.

Якщо раніше для покупки наркотиків було недостатньо мати гроші, а потрібно було знати спеціальні точки їх продажу або спеціальних людей, то в останні 20 років їх стало можливим виготовити в побутових умовах у себе на кухні, слідуючи поширеним серед наркозалежних осіб «рецептами» або купити в інтернеті в достатку представлених на величезній кількості сайтів, соціальних мережах або в месенджерах.

Темпи зростання сфери незаконного обігу наркотиків стабільні і охоплюють, за неофіційними підрахунками від 3 до 5 відсотків населення або до 15% молоді (15-30 років) .Цим частково пояснюється посилення контролю і відповідальності, пов'язаних з їх обігом.

Говорячи про кримінальну відповідальність, відразу необхідно розуміти, де знаходиться той Рубікон, до якого цієї відповідальності немає, а після переходу, через який вони вже є кримінальним проступком і коли вже точно не обійтися без допомоги адвоката з наркотиків.

Що таке наркотики, психотропні речовини і прекурсори.

По-перше, звичайно ж все знайдене співробітниками поліції у Вас повинно ставитися до наркотиків або бути прирівняним до них. Закон (постанова КМУ від 06 травня 2000р. N 770, якою затверджено ТАБЛИЦІ їх класифікації) розділяє наркотики наступним чином:

  • наркотичні - включені в перелік, затверджений законом, природного або синтетичного походження, препарати, рослини, які становлять небезпеку для здоров'я людини згідно Переліку Постанови №770.
  • психотропні - включені в перелік, затверджений законом, природного або синтетичного походження, препарати, природні матеріали, які можуть викликати залежність, надавати депресивний або стимулюючий вплив на центральну нервову систему або викликати порушення сприйняття, мислення, поведінки і становлять небезпеку для здоров'я людини згідно Переліку Постанови №770
  • прекурсори - речовини та їх солі, що використовуються при виробництві, виготовленні наркотичних засобів і психотропних препаратів, згідно Переліку Постанови №770
  • аналоги - аналоги наркотичних засобів і психотропних речовин заборонені до обігу в Україні природного або синтетичного походження, не включені до переліку, хімічна структура і властивості яких подібні з хімічною структурою і властивостей наркотичних засобів і психотропних речовин , психоактивну дію яких вони відтворюють.

Наркотики, психотропи, прекурсори обмежені у вільному обігу і тому факт їх наявності або вилучення у Вас може відразу стати підставою для порушення кримінальної виробництва (злочин з формальним складом) за яку передбачена досить серйозна відповідальність, передбачена статтями кримінального кодексу.

В таких випадках, важливі такі обставини:

  • • - чи належать вони вам
  • • - які дії ви з ними робили (зберігання, поширення)
  • • - чи є вони по їх складу тим, що обмежена в обороті
  • • - яка маса сухого залишку (ваги) діючої речовини в складі вилученого

На частину зазначених вище питань, наприклад, чи містить вилучене будь-які наркотичні або психотропні властивості зазвичай відповідає відповідна спеціальна (хімічна) експертиза, проведена за рішенням суду.

Не секрет, що часто експерти йдуть на поводу у правоохоронців і, в сумнівних випадках, часто роблять висновки в сторону винності знайденого у особи і наданого поліцією на експертизу.

А тепер уявіть собі ситуацію, пов'язану з обігом першого зі згаданих легких »наркотиків, в народі іменується« драп »,« канабіс »,« трава », марихуана» та ін.

Наприклад, ви впевнені, що у Вас при собі 2 -3 грама для 1 косяка або дози, зазвичай в кількості, меншій ніж сірникову коробку.

Яке буде Ваше здивування, коли, після вилучення поліцейськими, вага складе 5,5 грам. Також, нерідкі випадки, коли поліцейські замінюють або збільшують вагу вилученого, для досягнення кримінальної кваліфікації по ст. 309 КК щодо фізичної особи.

Зазначені незаконні вчинки експерта або правоохоронців можна перевірити ще раз шляхом проведення повторної експертизи (оскільки вилучені речовини зберігаються), перевірити процедуру вилучення, опечатування, направлення на експертизу вилучених наркотиків та інших підконтрольних речовин. В даному випадку, як то кажуть, вага має значення і своєчасні дії адвоката у цій справі допоможуть уникнути неприємностей.

Варто відмітити що на даному етапі важко вже обійтися без досвідченого адвоката, який допоможе розібратися у всіх тонкощах такий не дуже приємною ситуації. Втім, його допомогою бажано скористатися якомога раніше бо від прийняття правильних рішень, які вам підкаже адвокат з великим практичним досвідом, залежить ваша подальша доля і відсутність кримінального покарання!

Законодавчо затверджені величини невеликих, великих та особливо великих розмірів наркотичних засобів (Наказ Міністерства юстиції України № 188 від 01.08.2000 року).

Ці величини мають таке юридичне значення:

                                                               

Величина

Наслідки

Невеликий розмір

Відповідальність за адміністративний проступок

Великий розмір

Відповідальність за кримінальний проступок

Надзвичайно великий розмір

Відповідальність за кримінальний проступок з більш суворою санкцією

Наприклад, невеликим розміром (тобто, коли відповідальності за кримінальний проступок немає) для деяких наркотиків є:
- канабіс (марихуана) - до 5 грам,
- героїн - до 0,005 грама,
- опій ацетильований - до 0,005 грама,
- кокаїн - до 0,02 грама,
- макова соломка - до 50 грам,
- ЛСД - до 0,00001 грама,
- «екстезі» (МДМА або 3,4-метілендіоксиметамфетамін) - до 0,15 грама.

Які ще дії з наркотиками підпадають під кримінальне правопорушення?

Більшість злочинів в сфері обігу наркотичних речовин припадає на ст 307 і в більшій мірі ст. 309 Кримінального кодексу України, а саме: незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів без мети збуту. Стаття передбачає не тільки штраф, але і можливість позбавлення волі на строк до восьми років в залежності від тяжкості злочину.

Так ст. 309 ч. 1 КК передбачає як штраф в розмірі до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, так і позбавлення на строк до 3-х років.

А ось ст. 309 ч. 2 КК застосовується при повторності правопорушення або при скоєнні злочину за попередньою змовою групою осіб або особою яка раніше вчинила один із злочинів, передбачених статтями 307, 308, 310, 317 цього Кодексу, або якщо предметом таких дій були наркотичні засоби, психотропні речовини або їх аналоги у великих розмірах і в такому випадку вже одним лише штрафом не відбутися. Цією частиною ст. 309 КК України передбачено позбавлення волі на строк від двох до п'яти років.

Давайте нижче розберемося, а що ж собою являють зазначені в ст. 309 формулювання: виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення.

Виробництво (діяльність, спрямована на виготовлення з використанням спеціального обладнання, механізмів, пристроїв, з можливістю здійснення цієї діяльності систематично);

Виготовлення (дії, в результаті яких виходить наркотик: переробка, змішування, сушіння, екстракція і т.д.);

Придбання (дії, після яких Ви отримуєте наркотик: покупка, знаходження, обмін, подарунок і т.п.);

Зберігання (перебування наркотичних засобів у володінні особи незалежно від його тривалості: знаходження наркотику в руках, одязі, сумці, зберігання вдома, і т. П.);

Перевезення (переміщення наркотиків з однієї точки в іншу з використанням будь-якого виду транспорту);

Пересилання (переміщення наркотиків шляхом надсилання поштою, з використанням кур'єрських служб).

Збут (дії, спрямовані на реалізацію наркотиків іншим особам, як на відплатних, так і на безоплатних засадах).

При цьому, вчинення усього перерахованого вище з метою подальшого збуту, істотно погіршує ситуацію в кримінальному проступку.

Як видно з викладеного відповідальності за саме вживання наркотиків немає, але в цьому випадку ви завжди перебуваєте в зоні ризику бути спійманим на їх придбання, продажу, перевезення та виходячи з описаного в цій статті вам вкрай бажано звертатися до адвоката з наркотиків якомога раніше.

Вам підкинули наркотики і у Вас тепер проблеми з поліцією?

Ви оступилися і хочете уникнути відкриття кримінальної справи за ст. 309 або за іншим схожим статей?

Звертайтеся в нашу юридичну компанію! У нас є юристи та адвокати з великим практичним досвідом, які супроводжуватимуть вас на всіх етапах і обов'язково досягнуть позитивного результату. Ми допоможемо позбавити вас від відповідальності або істотно її скоротити.

Форма зворотнього зв'язку:

Ви не ввели ім'я
Ви не ввели контакти
Ви не ввели контакти
Ви не ввели повідолення

Всі поля обов'язкові до заповнення

Ваше повідомлення успішно відправлено
    

Найближчим часом з Вами зв'яжеться фахівець нашої компанії і відповість на питання.

    

Дякуємо за звернення!