Послуги

Допомога у вирішенні сімейних спорів

Статті:



Способи розірвання шлюбу в Україні. Коли варто наймати юриста по розлученню?

сімейних спорів

Способи розірвання шлюбу в Україні. Коли варто наймати юриста по розлученню ?

Багато сімей переживають кризові моменти у відносинах. На жаль, далеко не всім вдається зберегти шлюб. Розлучення - складний життєвий етап. Що ж робити, якщо все-таки прийняли рішення про розірвання шлюбу? Пройти весь процес самостійно? Звернутися до юриста або адвоката зі шлюборозлучних процесів? Нижче мова піде про можливі способи припинення шлюбних зобов'язань в Україні. Ми розглянемо можливі варіанти розірвання сімейних уз, вивчивши які ви зможете вибрати підходящий для себе шлях.

Запропонуємо розглянути ситуації «від простого до складного», відповідно до вартості і термінів на розірвання.

Органи РАГС

Найбільш простим, швидким і бюджетним варіантом розірвання шлюбу є розлучення за взаємною згодою подружжя, які мають дітей (або мають повнолітніх дітей). Йдеться про людей, які змогли домовитися, і не мають майнових суперечок.

Розглянемо цю ситуацію на прикладі пари Н. Подружжя перебували в шлюбі 5 років. Дітей не мають. Квартиру придбали в шлюбі, але майнових претензій немає (т. К. Колишній чоловік залишив квартиру в власності колишній дружині полюбовно). Такого роду розлучення проводиться в органах реєстрації актів цивільного стану. Паре слід заповнити дві заяви і по закінченню місяця вони отримають свідоцтво про розірвання шлюбу. Сплативши держмито в розмірі 0,5% від неоподатковуваного мінімуму доходу громадян.

Документи:

  1. Заява
  2. Свідоцтво про шлюб
  3. Паспорт
  4. Квитанція на оплату держмита

Допускається подача завіреного нотаріусом заяву на розірвання шлюбу, при відсутності (з поважних причин: відрядження, проживання в іншому місці) одного з подружжя, яке може подати присутній член союзу.

Органи реєстрації актів громадянського стану також виробляють розлучення в таких випадках, коли чоловік визнаний недієздатним або зниклим безвісти. Як бачимо тут нічого складного немає і в більшості випадків немає необхідності використовувати допомогу юриста з розлучень.

Що ж робити в тому випадку, якщо між колишнім подружжям виникають суперечки майнового характеру, або пара встигла обзавестися дітьми? В цьому випадку спірні моменти вирішуються виключно судом і в цій ситуації обійтися без юриста по сімейних справах вже не так просто.

Суд:

Спірні ситуації вирішуються за позовною заявою одного з подружжя, у яких є діти, або існують майнові претензії до колишнього партнера.

Особливу увагу слід звернути на період, протягом якого можна отримати розлучення. Це термін вагітності дружини і рік після народження дитини. Виняток становлять випадки, коли один із подружжя вчинив стосовно іншого або дитини правопорушення характеризується як кримінальний. Розлучення також можна отримати в період вагітності дружини, якщо батьківство визнане іншою особою.

Для розлучення через суд знадобиться написати позов. Можна, звичайно, взяти типові приклади, яких в інтернеті безліч, але якщо виникає багато спірних моментів таких як розділ майна, то краще звернутися до юриста або адвоката який допоможе правильно його написати, врахувати всі ваші інтереси і відстояти їх у Судєву порядку позовного провадження Вам буде потрібно оплатити допомогу в складанні позову і держмито (0,4 від розміру прожиткового мінімуму) за його подачу. Це найбільш тривалий шлях, а процес може зайняти до півроку і більше. Чоловік, який не хоче розірвати шлюб має право попросити суд дати термін на примирення, який може бути призначений до півроку.

Якщо суперечка носить майновий характер, то доведеться додати платіж в сумі 1% від ціни позову, але не менше 0,4 мінімальної заробітної плати, але і не більше 3 розмірів мінімальної заробітної плати. Що ж стосується термінів вирішення майнових суперечок, то тут терміни залежать від кваліфікації Вашого представника і можуть дуже відрізнятися.

Документи:

• Позов
• Свідоцтво про народження дитини
• Свідоцтво про шлюб (оригінал)
• Паспорт
• Квитанція про сплату судового збору

В разі майнового спору пакет документів буде відрізнятися виходячи з Вашої індивідуальної історії.

Також за рішенням суду можна розірвати шлюб, коли обоє з подружжя, які мають дітей, прийшли до висновку, що подальше збереження сім'ї неможливо. При цьому подружжя визначили місце проживання дітей та умови їх забезпечення, участі батьків у житті дітей шляхом підписання нотаріального договору. Цей документ подається в суд разом із заявою подружжя про розірвання шлюбу. Суд видає рішення, яким припиняє шлюбні відносини.

Цей варіант найбільш швидкий і займає близько 1-2 місяців, при цьому, Вам доведеться крім держмита оплатити послуги нотаріуса на складання договору.

Розірвання шлюбу може бути отруєно взаємними образами, зайвими емоціями, майновими спорами. У наш час часовий ресурс придбав особливу цінність, а складання процесуальних документів вимагає досвіду і точності дотримання процедури. Вам вирішувати, заощадити і спробувати пройти цей нелегкий шлях самостійно або залучити юриста по сімейних справах, який, вивчивши Вашу історію, запропонує варіант, що враховує всі аспекти інтересів клієнта.

Якщо Ви не знайшли відображення своєї ситуації в цій статті або у Вас залишилися додаткові питання будемо раді бачити Вас на консультації в нашої Юридичної компанії, де досвідчені юристи та адвокати зможуть надати вам кваліфіковану допомогу.


Також є цікавим:


Форма зворотнього зв'язку:

Ви не ввели ім'я
Ви не ввели контакти
Ви не ввели контакти
Ви не ввели повідолення

Всі поля обов'язкові до заповнення

Ваше повідомлення успішно відправлено
    

Найближчим часом з Вами зв'яжеться фахівець нашої компанії і відповість на питання.

    

Дякуємо за звернення!