Послуги

Захист від стягнення боргів

Захист від стягнення боргів. Що можна рекомендувати з оглядкою на практику?

Борги це не завжди погано і не завжди має місце така зв'язка термінів, коли «борг» в словосполученні з «захистом».
У будь-якої особи багато боргів звичайних і повсякденних. Щось оплачується за принципом: «Гроші - вперед». Якісь товари і послуги надаються раніше оплати, а гроші сплачуються особою за фактом їх отримання. Тобто, за фактом отримання якихось матеріальних благ - виникає борг, який необхідно змиритися для відновлення статус-кво. Наприклад, борг за квартиру.
Є платежі специфічні, наприклад, податки, які сплачуються не в обмін на якісь матеріальні блага, як було зазначено вище, а в силу того, що так наказано законодавством. Але як то кажуть - такий закон.
У більшості випадків для оплати боргу існує якийсь встановлений термін. З огляду на це, борги діляться на ті, які сплачені вчасно і прострочені. Власне до останніх більше і можна застосувати термін «борг».
Для стягнення з Вас такого простроченого боргу, опонент має право використовувати всі законні засоби. Наприклад, звертатися до суду, а якщо це встановлено законом, то і в інші компетентні органи. Вимагати застосування до Вас санкцій, штрафів і залучення до іншої відповідальності.
Але буває так, що застосування Вашим опонентом всього інструментарію для повернення боргу недостатньо. Причина часто банальна. Грошей і майна у Вас немає, або його недостатньо. Виходячи з цього, не існує джерел, за рахунок яких можливе погашення боргу.
Такий борг називається проблемним . Як на практиці триває робота з таким боргом і чому ми вирішили присвятити цьому питанню дану статтю?
Тоді в цій, здавалося б, тупикової ситуації, з'являється так званий колектор.

Що таке колектор?
Колектор - це якесь фінансова установа, метою діяльності якого виступає саме робота з проблемними боргами.
Наприклад, Ви отримали кредит в банку (тобто отримали благо у вигляді грошей, в обмін на зобов'язання повернути їх в майбутньому, але в більшій кількості). Потім кредит не був повернутий, банк виграв всі суди, з'ясував, що майна у Вас немає. Слід пауза, після якої до Вас телефонує і приходить колектор. Як він працює, на тлі того, що всі законні способи повернути борг вичерпані?
Трудовий колектив колектора складається в більшості своїй з колишніх співробітників правоохоронних органів і силових структур, які мають ряд практичних навичок спілкування з людьми. Дані навички дозволяють (після всебічного вивчення людини, його побутових, трудових проблем) чинити ефективний психологічний вплив на боржника, метою якого виступає отримання грошей.
Іншими словами, у проблемного боржника має сформуватися його внутрішнє рішення про те, що знайти гроші і віддати борг для нього особисто є меншим злом, ніж процес переживання психологічного пресингу з боку колектора.
Захист на даному етапі. При спілкуванні з представниками колектора потрібно максимально зібрати інформацію про опонента:

  • • Це компанія або група осіб (попросту бандформування);
  • • Основна діяльність компанії (ця фінустанова чи ні);
  • • Чи є ліцензія на право здійснення фінансових операцій.

За результатами збору інформації необхідно звертатися в поліцію для з'ясування законності існування та діяльності колектора.

Як потрапляє борг в колектор?
Як правило, між банком і колектором укладається договір поступки права вимоги. За змістом цього договору, змінюється сторона кредитора при незмінності персони боржника. У чому взаємна вигода сторін? У дисконті. Банк продає борги значно нижчою за номінальну вартість, а колектор розраховує вибити всю суму.
Захист в цій частині може виражатися в таких діях:

  • • Потрібно розібратися чи існує такий договір (якщо його не надасть опонент - снувати звернутися в поліцію)
  • • Спробувати заперечити цей договір, через суд

Наприклад, є положення законодавства, які свідчать, що законною є тільки поступка боргів компаній і ФОПів. Однак судова практика тут неоднозначна.
У опонентів взагалі може не виявитися інформації навіть про реквізити Вашого договору. Тоді такі особи можуть виявитися звичайними шахраями.

Які методи роботи колектора?
Отже, які кроки будуть зроблені, якщо всі законні способи отримати борг вичерпані? Зазвичай таких методу три:
1. Телефонні дзвінки . Розмова може не обмежитися психологічним впливом. Це може бути залякування, погрози нанесення тілесних ушкоджень, каліцтв, розправи, як над боржником, так і над його родичами. Це можуть бути загрози можливої ​​кримінальної відповідальності.
2. Поширення інформації про Вас і Ваших родичів. Це може бути не тільки поширення інформації про проблемний борг. Це може бути негативна інформація, зібрана про Ваших родичів (наприклад, про наркозалежності члена сім'ї, його алкоголізмі, проходження лікування від венеричного захворювання).
3. Фізичний контакт . Це може бути виїзд за місцем проживання або зустріч по дорозі, наприклад, з місця роботи за місцем проживання. Такий виїзд може супроводжуватися як вище перерахованими погрозами, так і фізичним насильством.
Будь-якому обивателю зрозуміло, що всі ці методи є незаконними, оскільки в рамках закону, можливий лише наступний алгоритм:

  • • Досудова листування;
  • • Отримання позитивного рішення суду;
  • • Його примусове виконання державним виконавцем.

А все перераховане вище є незаконними діями, за які законом передбачена відповідна відповідальність.
Як можна протидіяти?
Необхідно знову ж зібрати інформацію про візитерах:

  • • ПІБ;
  • • Інформація про документи, що ідентифікують особу;
  • • Належність до колектора і відомості про нього;
  • • Характер такої приналежності (трудові або договірні відносини), і т.п.

Не зайвими будуть фото і відео фіксація.
За результатами збору інформації необхідно звертатися до правоохоронних органів. При бажанні ті ж органи поліції легко можуть довести в діях Ваших опонентів складу такого злочину, як вимагання, супроводжуваного погрозами або фізичним насильством.

У Вас проблеми з боргами і Вашими кредиторами?
Вам нічим віддати борг, а Вас обклали з усіх боків?
Чи отримуєте систематичні погрози, а час від часу до Вас приходить група осіб і дзвонить у двері?
Звертайтеся в нашу юридичну компанію! Ми наші фахівці супроводжуватимуть Вас на всіх етапах цієї процедури і доб'ються позитивного результату!


Також є цікавим:


Форма зворотнього зв'язку:

Ви не ввели ім'я
Ви не ввели контакти
Ви не ввели контакти
Ви не ввели повідолення

Всі поля обов'язкові до заповнення

Ваше повідомлення успішно відправлено
    

Найближчим часом з Вами зв'яжеться фахівець нашої компанії і відповість на питання.

    

Дякуємо за звернення!