Послуги

Як оскаржити штраф за порушення ПДР?

Без перебільшення можна сказати, що кожен водій стикався з тим що його зупиняли співробітники поліції за якесь порушення правил дорожнього руху (ПДР) і виписували штраф. Статтею 222 КУпАП України встановлені повноваження для Національної поліції залучати до адміністративної відповідальності зокрема і порушників правил дорожнього руху.

У ній же зазначено, що незалежно від суми його можна сплатити прямо на місці, але тільки із застосуванням безготівкових платіжних засобів. Багато автолюбителів при згоді з обставинами сплачують штраф і для багатьох це значний плюс, так як не потрібно їхати в банк, стояти в чергах і везти докази сплати уповноваженому співробітнику.

Якщо ж порушення ПДР відноситься до компетенції суду, поліцейський складе вже протокол про адміністративне правопорушення. До таких відносяться ті, за які водія можуть позбавити права керування. Наприклад, за їзду в нетверезому вигляді, вчинення ДТП та інші.

А якщо не згоден? Що далі?

Тих, хто просто не сплатив на місці або у встановлений законом термін, зобов'язували це робити через державну виконавчу службу шляхом примусового стягнення штрафу та внесення до реєстру боржників. Відразу відзначимо, що термін сплати штрафу згідно зі ст. 307 КУпАП не пізніше ніж через 15 днів з дня вручення постанови про накладення штрафу.

Але далеко не рідкість - несправедливі штрафи. Можливо співробітникам поліції здалося або вони використовували привід для законності вашої зупинки або ви їм просто не сподобалися і таким чином вони вирішили вас «покарати». У житті відбуваються всілякі ситуації і від них ніхто не застрахований. Якщо ви не порушували правил дорожнього руху і вважаєте дії правоохоронців незаконними, а поліцейський збирається виписати вам штраф, намагайтеся відстояти свої права і оскаржити такі дії.

Адже мало хто знає, що можна цілком успішно та недорого оскаржити штраф ПДР, і в цій статті ми розповімо як це зробити.

Перше, що можливо зробити, звичайно, спробувати довести свою невинуватість на місці зупинки. Спокійно і ввічливо попросити надати поліцейських аргументи, відеозапис, дати можливість висловитися свідкам, попросити скористатися юридичною допомогою адвоката для свого захисту. Якщо у вас є відеореєстратор - показати запис події. Також ви можете весь діалог фіксувати на відео або хоча б аудіозапис.

Друге, якщо все ж на місці зупинки цього не вийшло зробити відстоюйте свої права до кінця через суд. Багато хто вважає, і часто не без підстав, якщо штраф виписали на пару сотень гривень, а при цьому адвокату необхідно буде заплатити набагато більше, то само собою «гра не варта свічок» і немає сенсу оскаржувати штраф ПДР.  Ми розвіємо цей міф!

Для оскарження багатьох рішень, подач позовів не обов'язкова особиста присутність адвоката або юриста, що відповідно скорочує трудовитрати і вартість такої послуги. Справа може бути розглянута без присутності сторін процесу на підставі наданих документів і доказів, а позови у таких справах відрізняються незначно так як співробітники поліції наполегливо допускають схожі помилки ігноруючи закони України і Конституцію. Відповідно вартість оскарження встановлена менше розміру самого штрафу, а шанси оскарження досить високі.

Як оскаржити штраф ПДР у суді? Терміни оскарження.

Навіть якщо ви не згодні з тим що вам закидають, але зробити на місці нічого не можете все одно підпишіться, що отримали копію постанови чи чек, бажано з відміткою НЕ ЗГОДЕН або ПРОШУ РОЗГЛЯНУТИ В ПРИСУТНОСТІ АДВОКАТА. Оскаржити штраф про адміністративне правопорушення можна буде протягом 10 днів з дня його винесення, згідно статті 289 КУпАП. Для цього необхідно звернутися в суд з позовом і додати до нього постанову.

Важливо зауважити, що в разі пропуску строків оскарження штрафу вам відмовлять у відкритті справи. В такому випадку доведеться подавати заяву на поновлення термінів оскарження і посилатися при цьому на поважні причини. І тільки якщо суд вважатиме їх переконливими і доведеними вами, можливо відновить терміни оскарження і почне його розгляд. Тому звертайтеся за юридичною допомогою якомога швидше, не відкладаючи на потім.

За подачу позову в таких справах ви звільняєтесь від сплати судового збору, що теж є важливим плюсом. На цей рахунок на даний момент Верховний суд України сформував чітку позицію 13.12.2016 року (№21-1410а16).

Важливо розуміти, що штраф - це правовий наслідок, санкція за порушення. А сам факт порушення ще необхідно встановити і довести при розгляді справи поліцією. Згідно ст. 276 КУпАП справа про адміністративне правопорушення розглядається «за місцем його вчинення», тобто мається на увазі територіальне знаходження органу уповноваженого його розглядати, але таке словосполучення не є рівнозначним з «на місці його вчинення». Тому до розгляду справи про жодний штраф мови йти не повинно, якщо водій не згоден з висунутим йому обвинуваченням. Порядок встановлення винної особи та розгляду справи чітко прописані в КУпАП.

При цьому навіть вже не важливо, чи був сам факт порушення ПДР чи ні. Лише та обставина, що поліція розглянула справу на дорозі - вже є вагомою підставою для подачі позову в суд і його оскарження. Виходить цікава ситуація, можна сказати правова колізія: співробітник поліції може виписати постанову на місці зупинки автомобіля. Але, в той же час згідно з КУпАП не може виписати постанову без розгляду справи. А справу розглядати можна тільки в Управлінні поліції. Якщо ж розгляне справу на дорозі або не розгляне її взагалі, то це буде вважатися вагомою підставою для того щоб оскаржити виписаний штраф і його скасувати. Цим може користуватися кожен водій і навіть незалежно від того мало місце порушення чи ні.

Ще поширеними помилками правоохоронців є: відсутність у постанові поліції доказів на яких ґрунтується рішення про вчинення правопорушення: фото-, відео-фіксації, показань свідків, пояснень ймовірного правопорушника, не доведений факт керування транспортним засобом людиною зазначеним в постанові і т. д.

Це, звичайно, лише невелика частина, вершина айсберга, що стосується варіантів можливого захисту, тим більше що тягар доведення вашої провини покладається на відповідача – поліцію, а не на вас. І в більшості випадків через сукупність зазначених вище допущених ними порушень довести законність виписаного вам штрафу не є можливим. Суд скасовує постанову.

Варто додати що на час оскарження такої постанови діє відстрочка на оплату штрафу до його розгляду. Якщо суд відмовився задовольнити ваш позов, то у вас будуть ті ж 15 днів на його сплату. Якщо задовольнив – штраф оплачувати не потрібно. Хоча в реаліях нашого життя Нацполіція продовжує порушувати права автомобілістів і зустрічаються випадки відправки штрафу в виконавчу службу і відкриття виконавчого провадження Державною виконавчою службою не дивлячись на існування відстрочки.

Підведемо підсумок.

Щоб оскаржити штраф за порушення ПДР потрібно звернутися в районний чи міський суд за місцем знаходження органу і посадової особи яка винесла цю постанову з позовом про його скасування в порядку адміністративного судочинства і до нього додати оскаржувану постанову не пропустивши при цьому десятиденний термін. На час розгляду справи в суді діє відстрочка на оплату штрафу.

Бажаєте, але не знаєте як оскаржити штраф ПДР?
Для того щоб звести до мінімуму можливість помилки з вашого боку і досягти позитивного результату рекомендуємо звертатися в нашу юридичну компанію.
Ознайомтеся з нашими виграними справами про скасування штрафів за порушення ПДР.
Вартість послуг по скасуванню постанови про адміністративне правопорушення за порушення правил дорожнього руху.


Також є цікавим:


Форма зворотнього зв'язку:

Ви не ввели ім'я
Ви не ввели контакти
Ви не ввели контакти
Ви не ввели повідолення

Всі поля обов'язкові до заповнення

Ваше повідомлення успішно відправлено
    

Найближчим часом з Вами зв'яжеться фахівець нашої компанії і відповість на питання.

    

Дякуємо за звернення!